ΤΕΛΙΚΟ: Δόξα-Ομόνοια 1-1 (Χορηγός η Bet on Alfa)
19/02/2020 20:05

Η Δόξα Κατωκοπιάς υποδέχεται την Ομόνοια την Τετάρτη (19/02, 19:00) (στον επαναληπτικό αγώνα για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Κύπρου. Στον πρώτο αγώνα η ομάδα του «τριφυλλιού» συνέτριψε με 4-1 την Δόξα στο ΓΣΠ.
ΤΟ ΜΑΤΣ ΘΑ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ CYTAVISION 2 ΚΑΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPERSPORT FM 104.0.

ΓΚΟΛ & ΦΑΣΕΙΣ
Α΄ ημίχρονο
1′ Έναρξη αγώνα
5′ Χωρίς φάση τα πρώτα λεπτά
6′ Ορτέγα το πλασέ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια την μπάλα ο Γκρεμλς
8′ Κίτρινη στον Κούσουλο, για φάουλ στον Μπόλιεβιτς.
13′ Φάουλ για την Ομόνοια σε καλή θέση. Εκτελέστηκε κι έδιωξαν τον κίνδυνο οι αμυντικοί της Δόξας.
15′ Φάση διαρκείας μπροστά από την εστία της Δόξας με τον Μικού και Ορτέγα ο τελευταίος σούταρε και η μπάλα πέρασε εξω.
16′ Σουτ από τον Κάρλος η μπάλα έξω.
24′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια. Ο Κακουλλής πέρασε μόνος από δεξιά μέσα από την περιοχή σούταρε, όμως, έδιωξε τον κίνδυνο και την μπάλα με τα πόδια ο Γκρεμλς.
28′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ευκαιρία με σουτ από τον Μικού, όμως, ήταν σε ετοιμότητα και πάλι ο τερματοφύλακας της Δόξας.
29′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με τον Κακουλλή. Ο νεαρός επιθετικός πέρασε την μπάλα πάνω από τον Γκρεμλς, όμως, το γκολ δεν έπρεπε να μετρήσει αφού αυτή δεν πέρασε την γραμμή της εστίας της Δόξας. Λανθασμένη απόφαση από τον βοηθό και τον διαιτητή του αγώνα.
30′ Αλλαγή (αναγκαστική) για την Δόξα, εκτός ο Μπόλιεβιτς, εντός ο Παπαφώτης.
34′ Αλλαγή (αναγκαστική) για την Ομόνοια, εκτός ο Χούμποτσαν, εντός ο Στυλιανού.
35′ Η Ομόνοια έχει τον έλεγχο του αγώνα.
41′ Κίτρινη στον Μέσκα για φάουλ στον Κακουλλή.
42′ Δεύτερη κίτρινη στον Μέσκα και αποβολή του από τον διαιτητή για κτύπημα στον Κακουλλή.
43′ Απευθείας φάουλ από τον Ορτέγα η μπάλα έξω.
45′ Ένα λεπτό καθυστερήση.
45’+1′ Λήξη ημιχρόνου.
Β’ ημίχρονο
52′ ΓΚΟΛ για την Δόξα η οποία ισοφαρίζει με πλασέ του Μπραμπίγια.
61’Δοκάρι για την Ομόνοια με τον Κακουλλή.
67′ Διπλή αλλαγή για την Δόξα-Εκτός ο Μπραμπίγια, εντός ο Ζορζίνιο. Εκτός ο Κάρλος, εντός ο Ίταλο.
71′ Ζήτησε πέναλτι η Δόξα  για κτύπημα του Κακουλλή στον Καρλίτος. Λανθασμένα ο διαιτητής δεν υπέδειξε την παράβαση.
73′ Αλλαγή για την Ομόνοια. Κακούλλής εκτός, εντός ο Τιάγκο.
82′ Καλή φάση για την Ομόνοια. Το δυνατό μακρινό σουτ από τον Κούσουλο η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Γκρεμλς.
86′ Δυνατό σουτ με τον Ίταλο μέσα από την περιοχή η μπάλα κατέληξε έξω.
90′ Εξαιρετική ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Λοίζου, διώχνει την μπάλα ο Γκρεμλς.
90′ Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
90’+2′ Λήξη αγώνα.

Ομόνοια: Κυριακίδης, Λανγκ, Λούφτνερ, Λέζιακς, Χούμποτσαν, Κούσουλος, Βίτορ, Ορτέγκα, Λοίζου, Κακουλής, Μικού.
Πάγκος: Παντιλίμον, Παναγιώτου, Μανρίκε, Στυλιανού, Μαυρίας, Χαραλάμπους, Τιάγκο, Μποτεάκ, Ντάρμπισάιαρ.

Δόξα: Γκρεμλς, Ντερβίτ, Βαλέντε, Κάρλος, Μπόγεβιτς, Καρλίτος, Χαραλάμπους, Νελσίνιο, Μέσκα, Χριστοφή, Μπραμπίγια.
Πάγκος: Παρασκευά, Ράμος, Ίταλο, Παπαφώτης, Φασουλιώτης, Μιχαήλ, Μιντίκκης, Ζορζίνιο.

ΣΤΑΔΙΟ: Μακάρειο