«Κόλλησαν» στον… βαρύ αγωνιστικό χώρο
21/02/2020 19:57

Άρης και Αγία Νάπα συμβιβάστηκαν στο Τσίρειο, αφού εξήλθαν ισόπαλες οι δύο ομάδες χωρίς γκολ(0-0). Σε ένα παιχνίδι όπου κυρίως στο α’ ημίχρονο, ήταν παιχνίδι κέντρου κυρίως με πάθος και δύναμη, αφού ο βαρύς αγωνιστικός χώρος λόγω της συνεχόμενης βροχόπτωσης, δεν επέτρεψε στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να δημιουργήσουν φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.
Στο ίδιο τέμπο κινήθηκε και το β’ ημίχρονο, όμως στο τελευταίο 10λεπτο, Άρης και Αγία Νάπα ρίσκαραν. Από το 85’ και έπειτα καταγράφηκαν τέσσερις τελικές προσπάθειες, δύο για τους γηπεδούχους με Κλεόφιλο και Ματθαίου και δύο για τους φιλοξενούμενους με Περατικό ωστόσο καμία εξ’ αυτών δεν κατέληξε στα δίχτυα.
Με αυτό το βαθμό που πήραν οι δύο ομάδες ανεβαίνουν στους 21 βαθμούς και ισοβαθμούν με την Καρμιώτισσα στην 2η θέση που αγωνίζεται το Σάββατο με τον ΑΣΙΛ.

ΑΡΗΣ: Παπαστυλιανού, Παστελλής, Νούνο Λόπες, Μόργκαν, Μπάρμπαρο, Ντελμίρο, Μαλεκκίδης, Ελευθερίου, Κυριάκου(80′ Μοδέστου), Κλεόφιλο, Ματθαίου
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ: Ταΐρης, Σάλιτς, Πεχλιβάνης, Τομάς(60′ Περατικός), Αντωνίου, Λαφάρτζ, Κολοκούδιας(88′ Κατσαντώνης), Μέρτακκας, Πράνιτς, Μενσά, Τριμπό(81′ Αμεσάν)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μενσά, Πεχλιβάνης, Κολοκούδιας