ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ-Νέα Σαλαμίνα 0-0 (Χορηγός η Bet on Alfa)
23/02/2020 18:18

Η ΑΕΚ υποδέχεται την Νέα Σαλαμίνα την Κυριακή (23/02, 18:00) στην Αρένα στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.
ΤΟ ΜΑΤΣ ΘΑ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΑΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΤΟΥ SUPERSPORT FM 104.0 ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ PRIMETEL.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ:
Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Έναρξη αγώνα
7′ Πρώτη καλή φάση για την ΑΕΚ με τον Τρισκόφσκι ο Κίσσας διώχνει σε κόρνερ.
12′ Καλή ευκαιρία, η κεφαλιά του Τρουγιόλς βρήκε σε ετομότητα τον Κίσσα.
17′ Σουτ από τον Μαριάνοβιτς μπλόκαρε την μπάλα ο Τόνιο.
19′ Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι από σουτ του Ελουντού.
21′ Δυνατό σουτ από τον Ελουντού σε ετοιμότητα ο Τόνιο.
23′ Σουτ από τον Ρομάν ο Τόνιο έδιωξε σε κόρνερ.
Πολυ καλό ματς τα πρώτα 25 λεπτά με φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.
28′ Άστοχο σουτ από τον Μαουρίσιο.
37′ Σουτ από τον Ελουντού μπλόκαρε την μπάλα ο Τόνιο.
41′ Κίτρινη στον Γκαρσία.
45 ‘ Ένα λεπτό ο χρόνος καθυστέρησης.
45’+1′ Λήξη ημιχρόνου.
Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
46′ Αλλαγή για την ΑΕΚ, Κωνσταντίνου εντός, Γιάννου εκτός.
52′ Πολύ καλή φάση για την Νέα Σαλαμίνα με τον Κορέια. Η κεφαλιά του κατέληξε στα χέρια του Τόνιο.
55′ Αλλαγή για την ΑΕΚ, Σπόλιαρτις εντός, Γκαρσία εκτός.
62′ Αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα, εντός ο Κωστής, εκτός ο Μαριάνοβιτς.
65′ Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα.
65′ Αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα, Μαουρίσιο εκτός, Κίνγκσλεϊ εντός.
67′ Αλλαγή για την ΑΕΚ, Ιωάννου εκτός, Τάντι εντός.
71′ Αλλαγή για την Νέα Σαλαμίνα, εκτός ο Σιαθάς, εντός ο Τέφλερ.
75′ Διαγώνιο σουτ από τον Σπόλιαριτς μπλοκαρει την μπάλα ο Κίσσας.
79′ Σουτ από τον Κωνσταντίνου η μπάλα κτυπά στον Λαμπό και καταλήγει κόρνερ.
80′ Κεφαλιά του Γκολομπάρτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κίσσα.
85′  Πολύ καλή φάση για την ΑΕΚ το δυνατό σουτ από τον Χέφελ από πλάγια η μπάλα βρήκε το δοκάρι και κατέληξε έξω.
86′ Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα με τον Κωστή το πλασέ του, όμως, βρήκε αντίπαλο και κατέληξε κόρνερ.
88′ Κίτρινη στον Κωνσταντίνου.
90’ Σουτ από τον Κωστή μπλοκάρει την μπάλα ο Τόνιο.
90′ Τρία λεπτά ο χρόνος καθυστερήσεων.
90’+2′ Ο Κωνσταντίνου μπήκε στην περιοχή και σούταρε, έδιωξαν τον κίνδυνο της Νέας Σαλαμίνας.
90’+3′ Λήξη αγώνα.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΑΕΚ: Τόνιο, Τρουγιόλς, Άμπραχαμ, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Γκαρσία (55΄ Σπόλιαριτς), Φερνάντεθ, Γκονζάλεθ, Ιωάννου (66΄ Τάντι), Γκολομπάρτ, Γιάννου (46΄ Κωνσταντίνου).

Πάγκος: Χριστοδούλου, Τούμπας, Θάντι, Σπόλιαριτς, Ράσπας, Ναράνχο, Κωνσταντίνου.

Νέα Σαλαμίνα: Kίσσας, Ροντρίγκες, Μαριάνοβιτς (62΄ Κωστή), Σαν Ρομάν, Μαουρίτσιο (65΄ Κίνγκσλεϊ), Λαμπό, Ρέινολτς, Σιαθάς (71΄ Τέλφερ), Χριστοφόρου, Κορέια, Ελουντού.
Πάγκος: Λύτρας, Μπαρανίκας, Σέζαρ, Νουρ, Σίπσον, Κίνγκσλεϊ, Παύλου, Κωστή, Τέφλερ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκαρσία, Κωνσταντίνου.