«Δεν είδες τίποτε; Γ@@@@ε με»!
12/07/2020 09:38

Η Λίβερπουλ έμεινε στο 1-1 με την Μπέρνλι για την 35η αγωνιστική της Premier League και είδε το νικηφόρο σερί της στο Άνφιλντ για το πρωτάθλημα να σταματάει στα 24 παιχνίδια.
Ωστόσο, οι κόκκινοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα, με αποκορύφωμα τη φάση του 83ου λεπτού, όπου θεωρούν πως ο Άντριου Ρόμπερτσον ανατράπηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή από τον Γιόχαν Μπεργκ Γκούντμουντσον. Μάλιστα, ο αριστερός μπακ της Λίβερπουλ εξέφρασε με έντονο τρόπο τα παράπονά του με τη λήξη της αναμέτρησης προς τους διαιτητές.
«Πώς γίνεται να μην είναι αυτό πέναλτι; Δεν είδες τίποτα. Δεν είδες τίποτα σε ολόκληρο το παιχνίδι εκτός από το να τους δίνεις κίτρινη κάρτα στα τελευταία λεπτά. Ποιο είναι το νόημα να σας έχουμε μεσ’ τη μέση; Ποιο είναι το νόημα; Γ@@@@ε με. Ειλικρινα», ήταν οι ατάκες του Σκοτσέζου μπακ.
Εκτός, όμως, από τον Ρόμπερτσον, παράπονα στους διαιτητές έκανε κι ο Γιούργκεν Κλοπ, σε πιο ήπιους τόνους.