Καθάρισε και ανάσανε η Τζένοα
12/07/2020 20:31

Καθάρισε την ΣΠΑΛ και πήρε… ανάσα η Τζένοα!

Οι Γενοβέζοι επικράτησαν εύκολα με 2-0 την ουραγό του πρωταθλήματος και ανέβηκαν ξανά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, προσπερνώντας έστω και προσωρινά τη Λέτσε που έχει ματς λιγότερο.

Με φόρα μπήκαν στο ματς οι γηπεδούχοι, πίεζαν και έφτιαχναν φάσεις για να σκοράρουν. Κάτι που κατάφεραν στο 23ο λεπτό όταν ο Πάντεφ μπήκε στην περιοχή και με ωραίο διαγώνιο τελείωμα νίκησε τον Λετίτσα, ενώ ο Ιάγο Φάλκε ένα τέταρτο αργότερα αστόχισε από την άσπρη βούλα και έχασε την ευκαιρία να… καθαρίσει τον αγώνα από το πρώτο μέρος. Ότι δεν έκανε ο συμπαίκτης του το έκανε ο Σένε δέκα λεπτά μετά την επανέναρξη, με τον έμπειρο χαφ να σκοράρει με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ, διαμορφώνοντας το 2-0 που δνε άλλαξε μέχρι το φινάλε.