4άρα με σούπερ… Ρομπέρζ!
05/08/2020 20:59

Με άνετη επικράτηση του Απόλλωνα ολοκληρώθηκε του φιλικό του Απόλλωνα κόντρα στην Καρμιώτισσα στο «Στέλιος Κυριακίδης». Οι «γαλάζιοι» επικράτησαν με το ευρύ 4-0, σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησαν από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.
Αξίζει να σημειωθεί ότι όλα τα γκολ επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 55΄ ο Πέδρο έδωσε έτοιμο γκολ τον Νταμπό, ο οποίος σκόραρε με ωραίο πλασέ. Στο 74΄ ο Μπένσοπ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Νταμπό, ενώ το πιο όμορφο γκολ της βραδιάς, ήταν το τρίτο με τον Βαλεντίν Ρομπέρζ να σκοράρει μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρομπέρζ, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Πέδρο. Στο 83΄, ο Πίττας σημάδεψε το κάθετο δοκάρι.
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κυριακίδης, Ευσταθίου, Οικονόμου, Πολύζος, Ρομό, Μ. Σασί, Χριστοφή, Φράγκου, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Νεοφύτου