LIVE: Απόλλων 0-5 Λεχ Πόζναν (ΦΩΤΟΣ)
23/09/2020 17:30

Σε εξέλιξη από τις 19:00 η αναμέτρηση μεταξύ του Απόλλωνα και της Λεχ Πόζναν για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Τηλεοπτική μετάδοση από Cytavision Sports 2 και ραδιοφωνική από Super Sport FM 104.0.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

90′ +1 ΓΚΟΛ 0-5 Ο Τίμπα βρέθηκε στην περιοχή και με σουτ ανέβασε τον δεικτη του σκορ πετυχαίνοντας το πέμπτο γκολ των Πολωνών.

90′ Σουτ του Μάρκοβιτς η μπάλα έφυγε έξω.

81′ ΓΚΟΛ 0-4 Σουτ του Σίκορα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κατέκηξε στα δίχτυα του Απόλλωνα.

77′ Πλασέ του Λάρσον, η μπάλα έφυγε έξω.

73′ Μακρινό σουτ του Ραμίρες, η μπάλα έφυγε έξω.

58′ 0-3 Ο Καμίνσκι έφυγε σε γρήγορη αντεπίθεση μόνος απέναντι στον Δημητρίου και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να τελειώσει ουσιαστικά το παιχνίδι.

47′ ΓΚΟΛ 0-2 Ο Ίσακ έφυγε από κανονική θέση καλυπτόμενος από τον Αγκίρε, βρέθηκε απέναντι από τον Δημητρίου και με πλασέ διπλασίασε τα γκολ της Λεχ Πόζναν.

Τέλος ημιχρόνου με τους Πολωνούς να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 σε ένα ματς που είχαν και οι δύο ομάδες τις καλές τους στιγμές. Έκανε καλό ξεκίνημα ο Απόλλωνας και έδειξε από την αρχή ότι ήθελε να επιβάλει το ρυθμό του, αλλά ισορρόπησαν στη συνέχεια το ματς οι Πολωνοί. Δέχτηκε το γκολ η ομάδα της Λεμεσού σε καθοριστικό σημείο λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου, αλλά με την εικόνα του αγώνα δείχνει ο Απόλλωνας ότι έχει την ικανότητα να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα

42′ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Ραμίρες έβγαλε εξαιρετική μπαλιά στον Τίμπα που βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Δημητρίου και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα  του Απόλλωνα.

41′ Νέα πολύ καλή απόκρουση του Δημητρίου, σε σουτ του Ίσακ.

34’ Σέντρα του Ντένιτς, σουτ του Ντιγκινί η μπάλα έφυγε έξω.

27′ Σέντρα του Γιαννιώτα από δεξιά, ο Αγκίρε δεν πρόλαβε τη μπάλα στην καρδιά της μικρής περιοχής και χάθηκε η ευκαιρία για τον Απόλλωνα.

9′ Εξαιρετική απόκρουση του Δημητρίου σε σουτ του Ίσακ και με δεύτερη προσπάθεια ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα έδιωξε τη μπάλα και τον κίνδυνο.

2′ Έξυπνη κομπίνα στην εκτέλεση του κόρνερ με αποδέκτη τον Αγκίρε που έκανε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στα σώματα των ποδοσφαιριστών της Λέγκια.

1′ Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς, με το σουτ του Νταμπό να διώχνει σε κόρνερ ο Μπέτναρεκ.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σωφρόνης Αυγουστή): Δημητρίου, Πίττας (46′ Λάρσον), Κατελάρης, Ρομπέρζ, Σάλαϊ, Ντένιτς, Σακέτι (66′ Μάρκοβιτς), Αγκίρε, Νταμπό (14′ Γιαννιώτας), Ντιγκινί Μπένσοπ.
Στον πάγκο: Παπαστυλιανού, Λάρσον, Μάρκοβιτς, Γιαννιώτας, Φιλιώτης, Βασιλείου, Ματέι.
ΛΕΖ ΠΟΖΝΑΝ (Ντάριους Ζούραφ): Μπέτναρεκ, Πούχαζ, Τσρνομάρκοβιτς, Σάτκα, Σρεβίνσκι, Καμίνσκι (76′ Σκόρας), Τίμπα, Μόντερ (73′ Μούχαρ), Σικορά, Φερνάντεζ, Ίσακ (67′ Κατσιαράβα).
Στον πάγκο: Μαλένιτσα, Κράβετς, Ρόγκνε, Μούχαρ, Μαρτσίνσκι, Κατσιαράβα, Σκόρας.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ματίας Γκεστράνιους (Φινλανδία)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπένσοπ, Σακέτι / Σάτκα