Απίστευτο θρίλερ με τρεις ανατροπές!
27/09/2020 00:01

Νικήτρια η Ίντερ στη ματσάρα του Μιλάνου!

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε επικράτησε της Φιορεντίνα με 4-3 σε μία αναμέτρηση που σημειώθηκαν τρεις ανατροπές και η τελευταία ήταν από τους «νερατζούρι» με γκολ στο 87’ και στο 89’.

Το παιχνίδι άρχισε στραβά για τους γηπεδούχους, καθώς ο Κουαμέ μόλις στο 4’ εκμεταλλεύθηκε τα ολέθρια λάθη στην άμυνά τους και με πλασέ από κοντά άνοιξε το σκορ. Από εκείνο το λεπτό και μετά, οι παίκτες του Κόντε άρχισαν να πιέζουν και τελικά βρήκαν το γκολ στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με εκπληκτικό τέρμα του Λαουτάρο Μαρτίνες.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Τσετσερίνι από ενέργεια του Λαουτάρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, καταγράφοντας την πρώτη ανατροπή του ματς, αλλά η Φιορεντίνα δεν παράτησε τον αγώνα.

Καστροβίλι (57’) και Κιέζα (63’) πέτυχαν τη δεύτερη ανατροπή του αγώνα, βάζοντας τους «βιόλα» μπροστά στο ματς, αλλά οι Μιλανέζοι γέλασαν τελευταίοι.

Με τον Λουκάκου από ασίστ του Χακίμι στο 87’ και με τον Ντ’ Αμπρόζιο στο 89’ έφεραν και πάλι τούμπα τον αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.