Εφιάλτης… το όνειρο του ΠΑΟΚ (ΒΙΝΤΕΟ)
30/09/2020 23:53

Στοιχειωμένο το όνειρο του Τσάμπιονς Λιγκ για τον ΠΑΟΚ αφού δεν μπόρεσε να προκριθεί για πρώτη φορά στην ιστορία του στους ομίλους του Champions League. Ο «δικέφαλος» του Βορρά, μετά τη Ρωσία ηττήθηκε με 2-1 από την Κράσνονταρ και στην Τούμπα, κι έτσι απέτυχε να πάρει το πολυπόθητο εισιτήριο που οδηγεί στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.
Oι «ασπρόμαυροι» δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που είχαν για να ανοίξουν το σκορ και είδαν τους αντιπάλους τους να παίρνουν το προβάδισμα με αυτογκόλ του Μιχαηλίδη στο 73′.
Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ελ Καντουρί ισοφάρισε και αναπτέρωσε τις ελπίδες της ελληνικής ομάδας, ωστόσο ο Καμπελά ένα λεπτό αργότερα έβαλε «ταφόπλακα» στο όνειρο του ΠΑΟΚ για την είσοδο στους ομίλους του Champions League.
Μετά από αυτήν την εξέλιξη ο δικέφαλος του Βορρά θα συνεχίσει την ευρωπαϊκή του πορεία στους ομίλους του Europa League.

Γκολ: 73′ Μιχαηλίδης (Κράσνονταρ),77′ Ελ Καντουρί (ΠΑΟΚ), 78′ Καμπελά (Κράσνονταρ)

Κίτρινες: Ίνγκασον (ΠΑΟΚ), Βιλένα (Κράσνονταρ), Κάιο (Κράσνονταρ), Πέλκας (ΠΑΟΚ)

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Μιχαηλίδης, Βαρέλα (76′ Σβιντέρσκι), Ίνγκασον, Γιαννούλης, Κρέσπο (59′ Βαγκέ), Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Τζόλης, Πέλκας (59′ Τσόλακ), Αντρίγια Ζίβκοβιτς

Κράσνονταρ: Σαφόνοβ, Πετρόβ, Μαρτίνοβιτς, Κάιο, Ραμίρεζ, Ούτκιν (58′ Σμολίνκοβ), Καζίνσκι, Βιλένα, Κλάεσον, Καμπελά (85′ Σουλειμάνοφ), Μπεργκ.