Γκέλα πριν την Ομόνοια για την Αϊντχόφεν
25/10/2020 18:17

Ο Ρότζερ Σμιντ που είχε να αντιμετωπίσει πολλά προβλήματα, παρέταξε την ομάδα του με σύστημα 4-4-2, έχοντας κάτω από τα δοκάρια τον Εμβογκό και τετράδα στην άμυνα τους Μάουρο, Τεζέ, Μποσάλι και Μαξ ως τετράδα στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά.

Σανγκαρέ και Χέντριξ ήταν το δίδυμο των κεντρικών χαφ, με τους Ιχατάρεν και Τόμας να κινούνται στα πλάγια και τους Ζάχαβι-Μαντουέκε, να συνθέτουν το δίδυμο της επίθεσης.

Η Αϊντχόφεν ξεκίνησε την αναμέτρηση μουδιασμένα και μόλις στο 9ο λεπτό ο Ράσμουσεν έβαλε σε θέση οδηγού την Φίτεσε, που επέβαλε από νωρίς τον ρυθμό της στην αναμέτρηση.

Οι παίκτες της PSV παρουσίασαν πολύ κακό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο και δεν κατάφερα να βγάλουν αντίδραση πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, πίσω στο σκορ με 1-0.