LIVE: ΠΑΕΕΚ – ΑΠΟΕΛ 0-4 (Χορηγός η Bet on Alfa)
28/10/2020 17:52

Σε εξέλιξη βρίσκεται από τις 17:00 στο Μακάρειο, η νοκ άουτ αναμέτρηση ΠΑΕΕΚ – ΑΠΟΕΛ για την ενδιάμεση φάση του Κυπέλλου Coca Cola. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον Super Sport FM 104.0.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

90′ + 1′ ΓΚΟΛ 0-4 Με ψυλοκρεμματό σουτ του Γαβριήλ, το ΑΠΟΕΛ πέτυχε τ τέταρτο του γκολ στον αγώνα.

67′ Δοκάρι για την ΠΑΕΕΚ με το ψηλοκρεμμαστό σουτ του Καραγιάννη μετά από λάθος του Αποστολάκη.

56′ Χαμένο πέναλτι για το ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ. Η παράβαση έγινε από τον Γεωργίου στον Ατζίλι.

54′ ΓΚΟΛ 0-3 Ο Ανουάρ με κεραυνοβόλησε τον Άλβες μετά από μπαλιά του Ζαχίντ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το τρίτο γκολ για το ΑΠΟΕΛ.

48′ Ο Άλβες απέκρουσε το σουτ του Ζαχίντ.

Άρχισε το Β’ ημίχρονο.

Ημίχρονο στο Μακάρειο με το ΑΠΟΕΛ να είναι μπροστά στο σκορ με 2-0 με τα γκολ που πέτυχαν Αποστολάκης και Ατζίλι. Έχουν τον έλεγχο του αγώνα οι γαλαζοκίτρινοι που κατάφεραν όμως να κάμψουν την αντίσταση της μαχητικής ΠΑΕΕΚ που κάνει αξιόλογη προσπάθεια με δύο γκολ στο φινάλε του ημιχρόνου.

42′ ΓΚΟΛ 0-2 Εξαιρετικό σε εκτέλεση γκολ του Ατζίλι με σουτ με το αριστερό, με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα.

40′ ΓΚΟΛ 0-1 Σουτ του Αποστολάκη εκτός περιοχής, η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα του Άλβες.

34′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ, με τον Χαραλάμπους να δίνει τη μπάλα στον Μάτζιοκ όμως στο σουτ που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο.

19′ Σέντρα του Ζαχίντ, προβολή του Νούχιου, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Άλβες.

19′ Σουτ του Ζαχίντ, απέκρουσε ο Άλβες.

3′ Σουτ του Ατζίλι, η μπάλα πέρασε έξω.
ΠΑΕΕΚ (Μάκης Σεργίδης): Άλβες, Πότση, Έσελινκ, Χαραλάμπους (46′ Γεωργίου), Χριστοδούλου, Αριστοτέλους (69′ Σκώτης), Βούρκος, Μάτζιοκ (61′ Φράγκος), Τίμερμανς, Αντωνίου, Καραγιάννης

Στον πάγκο: Γεωργίου, Κυριακίδης, Θεοδουλίδης, Χάλαχαν, Σκώτης, Αντωνίου, Φράγκος, Έλι, Σεργίδης
ΑΠΟΕΛ (Λούκας Χατζηλούκας): Ουζόχο, Αποστολάκης, Ζόρζε, Εφραίμ, Νούχιου (57′ Σαχάρ), Ανουάρ, Σατσιάς, Ζαχίντ (69′ Ντίας), Ατζίλι (57′ Γαβριήλ), Ζεράλδες, Μερκής.
Στον πάγκο: Σίλβα, Ντίας, Λουντέμο, Σαχάρ, Κατσαντώνης, Κώναρίδης, Γαβριήλ, Γουίλερ και Σιέλης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δημήτρης Σολωμού (Μάριος Καλογήρου – Μιχάλης Σωτηρίου), 4ος: Αβραάμ Τσούκκας, Παρ.: Χρίστος Νικολαΐδης
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καραγιάννης / Ντίας