Σημαντικό «τρίποντο»για την Καρμιώτισσα επί του ΑΠΟΕΛ (photos)
28/12/2020 19:18

Σημαντική νίκη για την Καρμιώτισσα, στον εξ΄ αναβολής αγώνα για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta, αφού επικράτησε του ΑΠΟΕΛ με 1-0, πετυχαίνοντας γκολ με το… καλημέρα! Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις πολλές απουσίες των γαλαζοκιτρίνων και έφτασαν στους 14 βαθμούς, ενώ ο ΑΠΟΕΛ παραμένει «καθηλωμένος» στους 16.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο σκόρερ, Μπαργκάν, ο οποίος με εκπληκτικό σουτ, μετά από κεφαλιά-πάσα του Ρομό, άνοιξε στο σκορ στο πρώτο μόλις λεπτό.

Η Καρμιώτισσα δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, με κυριότερη το δοκάρι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, χωρίς όμως να καταφέρει να διπλασιάσει τα τέρματα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε σημαντικά, με αρκετούς τραυματισμούς και πολλές καθυστερήσεις. Ο ΑΠΟΕΛ δεν βρήκε τις ευκαιρίες που θα του έφερναν την ισοφάριση, έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη.

Καρμιώτισσα (Χρυσόστομος Μιχαήλ): Κυριακίδης (40′ Τούμπας), Ευσταθίου, Μπαράνοφ, Ρομό, Σάσι, Μπαργκάν (90′ Καπαρτής), Μόμο Σάσι (58′ Χριστοφή), Μαλεκκίδης, Χρίστου, Ρέινολντς, Νεοφύτου

ΑΠΟΕΛ (Μικ ΜακΚάρθι): Σίλβα, Αποστολάκης (73′ Ζεράλδες), Ντίας (64′ Γαβριήλ), Εφραίμ, Λουντέμο, Ανουάρ, Νσούε (61′ Σάντος), Μερκής, Κοκκινόφτας (73′ Κατσαντώνης), Σιέλης, Κούτσακος.