ΤΕΛΙΚΟ: ΑΠΟΕΛ – ΑΕΚ 1-1 (Χορηγός η BET ON ALFA)
13/01/2021 17:38

Ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται την ΑΕΚ στο «ΓΣΠ» για τον εξ αναβολής αγώνα της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT FM.

LIVE η εξέλιξη του παιχνιδιού

ΕΝΑΡΞΗ

5′  Χωρίς κάτι αξιόλογο στο παιχνίδι . Διατηρεί κατοχή το  ΑΠΟΕΛ.

7′ Πρώτη τελική προσπάθεια . Λανθασμένη ενέργεια από την  ΑΕΚ, Ο Κλωναρίδης από κοντά δεν έπιασε καλά το σουτ.

13′ Εκτός γηπέδου ο Εφραίμ , δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

15′ Eπέστρεψε ο άσσος του ΑΠΟΕΛ

20′ Πιο επιθετικό το ΑΠΟΕΛ , Με καλή ισσοροπια πιέζει ψηλά αλλά η ΑΕΚ αμύνεται πολύ καλά.

** Μισή ώρα παιχνιδιού. Η ΑΕΚ έχει ισορροπήσει  και κρατά περισσότερο μπάλα.

30′ Διακοπή για φάουλ. Στο VAR ο διαιτητής για ένα φάουλ του Ντε Βινσέντι.

32΄ Κόκκινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι. Ο μέσος του ΑΠΟΕΛ κλώτσησε τον Χέιτλι.

42′  Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Φερνάντες με πλασέ από πολύ καλή θέση στέλνει την μπάλα έξω.

** Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

45+3′ Μετά από κόρνερ του Ζαχίντ, το ΑΠΟΕΛ ζήτησε πέναλτι για χέρι του Γκονζάλεθ. Τα ριπλέι που προβλήθηκαν δεν έβγαλαν ξεκάθαρη εικόνα.

ΤΕΛΟΣ

ΕΝΑΡΞΗ Β ΜΕΡΟΥΣ

** Άρχισε με μια αλλαγή το β ημίχρονο , Τρισκόφσκι στην θέση του Μακρή. Επανέρχεται στη δράση ο Σκοπιανός

48′ Επικίνδυνη φάση η ΑΕΚ. Ο Φλοριάν  εξ επαφής δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά, ο Ουζόχο δεν μπόρεσε να αποκρούσει  και ο Σιέλης προ της γραμμής έδιωξε.

59′ ΓΚΟΛ 0-1 Μπαλιά απο τον Τρουγιόλς,  ο Τρισκόφσκι ελεύθερος με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα 0-1!

60′ ΓΚΟΛ 1-1 Αμεση απάντηση απο το ΑΠΟΕΛ. Γρήγορη επίθεση για του γαλαζοκίτρινους, ο Κλωναρίδης έστειλε την μπάλα  στα δίχτυα αφου αρχικά κτύπησε στο δοκάρι. 1-1

**  Η ΑΕΚ έχει την κατοχή και ψάχνει το δεύτερο γκολ. Το ΑΠΟΕΛ με δέκα παίκτες αμύνεται και προσπαθεί στην κόντρα να χτυπήσει

80′  Η ΑΕΚ  πάει και έρχεται γύρω απο την περιοχή του Ουζόχο.