Λύγισε την αντίσταση της Φράϊμπουργκ
17/01/2021 18:49

Η Μπάγερν μπορεί να δυσκολεύτηκε, αλλά επικράτησε με 2-1 της Φράιμπουργκ για την 16η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ με φοβερή συνεργασία Γκνάμπρι – Μίλερ – Λεβαντόβσκι. Ο Πολωνός στο 7ο λεπτό έκανε το 1-0, για να ισοφαρίσει στο 62′ ο Πέτερσεν, στο ίδιο λεπτό που πέρασε στο ματς. Το γκολ της νίκης έδωσε στο 74′ ο Μίλερ με σουτ μέσα από την περιοχή.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Παβάρ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ντέιβις, Κίμιχ (75′ Τολισό), Γκορέτσκα (87′ Μαρτίνεθ), Γκνάμπρι (28′ Σανέ), Μίλερ (87′ Τσουπό-Μοτίνγκ), Κομάν (75′ Μουσιάλα), Λεβαντόβσκι

ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ: Μίλερ, Λίνχαρτ, Σλότερμπεκ, Γκούλντε, Κούμπλερ (61′ Τέμπελμαν), Σανταμαρία (5′ Αμπράσι, 54′ Χάμπερερ), Χέφλερ, Γκίντερ, Σαλάι (62′ Χόλερ), Γκρίφο, Ντεμίροβιτς (62′ Πέτερσεν)