ΛΑ ΛΙΓΚΑ: Σώθηκε στο τέλος…
19/01/2021 22:41

Γκολ, θέαμα και ανατροπές είχαν τα παιχνίδια των μικρομεσαίων στην La Liga. Η Έλτσε βρέθηκε πολύ κοντά σε ένα μεγάλο διπλό στο «Χοσέ Θορίγια», όταν με δύο τέρματα του Χοσάν (9’, 43’) προηγήθηκε με 0-2, όμως στην επανάληψη δεν άντεξε.

Το γκολ του Βάισμαν ακυρώθηκε ορθώς για χέρι μέσω VAR (62’), όμως η Βαγιαδολίδ κατάφερε να γυρίσει το ματς. Ο Μίτσελ έδωσε ελπίδα μειώνοντας σε 1-2 (71’), με τον Χοακίν Φερνάντεθ να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 89ο λεπτό.

Ίδιο σκορ και στην αναμέτρηση της Κάντιθ με την Λεβάντε, μόνο που εκεί όλα έγιναν στο πρώτο μέρος. Δύο γκολ από τον Ρότζερ (8’, 11’) έσβησαν το γρήγορο γκολ του Περέα, όμως ο πρώην αμυντικός της ΑΕΚ, Κάλα έδωσε τον βαθμό στην Κάντιθ ισοφαρίζοντας στο τελικό 2-2 (28’).