Γκολ ο Μπακασέτας, αποβολή ο Τζαβέλλας στην ισοπαλία της Αλάνιασπορ
21/01/2021 17:19

Ο Τάσος Μπακασέτας με ωραίο σουτ με το δεξί εκτός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1, φτάνοντας τα έξι γκολ και χάρισε το βαθμό (1-1) στην Αλάνιασπορ, στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ερζουρούμ. Αποβλήθηκε στο 90′ ο Γιώργος Τζαβέλλας.

Η Αλάνιασπορ έχει χάσει έδαφος το τελευταίο διάστημα έχοντας ασταθή πορεία και άσχημα αποτελέσματα. Το μεσημέρι της Πέμπτης (21/1) φιλοξενήθηκε στο Καζίμ Καραμπεκίρ από την Ερζουρούμ για την 20ή αγωνιστική της Super Lig, φλέρταρε με μία ακόμη ήττα, αλλά έσωσε το βαθμό με ελληνικό γκολ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Εχμάρ Μπασάν, αλλά η Αλάνιασπορ έφυγε από την ανατολική Τουρκία με το βαθμό.

Ο Τάσος Μπακασέτας πήρε την μπάλα στο 58ο λεπτό από τον Άνταμ Μπαρέιρο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας που υπερασπίστηκε ο Γιάκουμπ Σούμσκι.

Αυτό ήταν το έκτο γκολ του Τάσου Μπακασέτα στην τρέχουσα σεζόν της πρώτης κατηγορίας του τουρκικού πρωταθλήματος, ενώ έχει δώσει και δύο ασίστ.

Η ομάδα από την Αλάνια τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες. Ο έτερος Έλληνας της ενδεκάδας (ο τρίτος, Μανώλης Σιώπης, ήταν εκτός αποστολής), Γιώργος Τζαβέλλας, αποβλήθηκε στο 90ό λεπτό.