ΤΕΛΙΚΟ: ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 0-0 (Χορηγός η Bet On Alfa)
24/01/2021 15:52

Tο ντέρμπι στο ΓΣΠ ανάμεσα στο ΑΠΟΕΛ και την Ανόρθωση επικεντρώνει το ενδιαφέρον των αγώνων της 21ης αγωνιστικής. Το ματς αρχίζει στις 16:00 και θα μεταδίδεται τηλεοπτικά από την CABLENET.
ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ SUPER SPORT – FM 104.0.

Έναρξη αγώνα.

Πρώτο 7 λεπτο χωρίς κάποια φάση.

8′ Πλασέ του Ζαχίντ από το ύψος της περιοχής, με τάκλιν κόβει ο Βργκοτς.

12΄Φάουλ για το ΑΠΟΕΛ λίγο έξω από την περιοχή. Εκτελεί ο Λουντέμο λίγο έξω.

15′ Προσπάθεια για την Ανόρθωση με τον Μπουσουλάτζιτς, έκοψε εντός περιοχής ο Σιέλης με τον παίκτη της Ανόρθωσης να πέφτει κάτω χωρίς να υπάρχει παράβαση.

30′ Φάουλ σε καλό σημείο για το ΑΠΟΕΛ, κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.

32′ Σουτ απο τον Εφρέμ μετα απο κοντινή πάσα στην εκτέλεση του φάουλ, άουτ η μπάλα.

35′ Σουτ απο τον Μπουσουλάζιτς, ψηλά η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια του Ουζόχο.

37′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση έπειτα απο το γύρισμα που έκανε μέσα στην περιοχή ο Καλτσάς, ο Ουζόχο έδιωξε, η μπάλα χτύπησε στον Μίχα και πέρασε άουτ.

41′ Μετά απο λάθος του Ζαχίντ στο χώρο του κέντρου, αντεπίθεση για την Ανόρθωση, σουτ απο τον Χούσμπαουερ, αουτ η μπάλα.

42′ Η φάση του αγώνα απο τον Εφρέμ με το Λόρια να κάνει πολύ σημαντική επέμβαση.

43′ Σέντρα απο τον Ζαχίντ, ο Μπεν Σαχάρ δεν μπορεί να κάνει την προβολή και να σκοράρει, έτσι η μπάλα κατέληξε αουτ.

Τέλος Ά Ημιχρόνου.

Έναρξη ΄Β Μέρους.

47΄Εκτέλεση φάουλ του Καλτσά, κεφαλιά απο το Χούσμπαουερ, μάζεψε εύκολα ο Ουζόχο.

48′ Σουτ του Ενσούε, σταματά τη μπάλα με τα πόδια ο Κορέια.

50′ Πολύ καλή στιγμή για την Ανόρθωση με τον Κβιλιτάλια να δίνει αρκετό ύψος στη μπάλα χάνοντας έτσι μία πολύ καλή ευκαιρία.

52′ Απειλή απο τη μεταβίβαση του Μίχα στη περιοχή, διώχνει ο Γουίλερ σε κόρνερ.

63′ Κίτρινη στον Μπουσουλάτζιτς.

68′ Σουτ απο το Λουντέμο μπλοκάρισμα απο τον Ρισβάνη.

70′ Κίτρινη κάρτα στον Γκάρνερ.

72′ Μπαλιά απο τον Γκάρνερ, δεν καταφέρνει να κάνει την προβολή ο Εφρέμ με την άμυνα της Ανόρθωσης να αποσοβεί τον κίνδυνο.

77′ Ατομική ενέργεια του Χριστοφή μετά απο λάθος στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ, έκανε το γύρισμα, μπλόκαρε ο Ουζόχο.

80′ Μετά απο την εξέταση στο VAR, ο διαιτητής του αγώνα δίνει επιθετικό φάουλ του Ενσούε στον Κορέια.

85′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση, ο Ελουντού έπιασε ένα απίστευτο σουτ με την μπάλα να χτυπάει στον Ζόρζε και έπειτα στο κάθετο δοκάρι του Ουζόχο.