«Χ»αμένοι στην Πάφο..
25/01/2021 21:55

Άσχημο αποτέλεσμα και για τις δυο ομάδες, η Καρμιώτισσα για την μάχη που δίνει για αποφυγή της διαβάθμισης και η Πάφος για την εξάδα.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής, Καρμιώτισσα και Πάφος εξήλθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Οι δύο ομάδες έδωσαν ιδιαίτερη έμφαση στα αμυντικά τους καθήκοντα και ως εκ τούτου ο ρυθμός του αγώνα παρέμεινε σε χαμηλά επίπεδα, ενώ οι ευκαιρίες που καταγράφηκαν μπροστά από τις δύο εστίες ήταν πολύ λίγες.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Καρμιώτισσα έφτασε τους 17 βαθμούς και παρέμεινε στην 13η θέση, ενώ η Πάφος μετρά πλέον 25 βαθμούς και έπιασε την Νέα Σαλαμίνα στην 7η θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες επέλεξαν περισσότερο αμυντικους προσανατολισμούς με αποτέλεσμα να μην  παρουσιάσουν θέαμα στο «Στέλιος Κυριακίδης». Η ανάγκη των βαθμών υποχρέωσε τους ποδοσφαιριστές κυριως σε δυνατες  μονομαχίες χωρις ιδαίτερη δημιουργικη προσέγγιση.

Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε σταδιακή βελτιώση  όμως οι δύο ομάδες υστέρησαν στην τελική προσπάθεια με το τελικό 0-0 να μην αφήνει ικανοποιημένο κανέναν.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού

ΕΝΑΡΞΗ

2′ Ο Μπαργκάν επιχειρεί σουτ μεσα απο την περιοχή σουτάρει, η μπάλα καταλήγει έξω.

**Αρκετά λάθη στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

13′ Στημένη φαση με τον Μπαργκάν, ο Πάνιτς δύσκολα σε κόρνερ.

15′ Διπλή ευκαιρια για την Καρμιωτισσα. Ο Χρίστου επιχειρει σουτ, η μπάλα πάνω σε αμυντικό της Πάφου. Ο Μπαργκάν μετά από μπαλιά επιχειρει σουτ,  μαζεύει  ο Ρούντκο.

17′ Ο Κβίντα επιχειρεί την κεφαλιά,  μπάλα φεύγει έξω.

18′ Ο Μέρφι  στο έδαφος εντός επανορθωτικής μετά από διεκδίκιση με τον Μαλεκκίδη. Τιποτα λεει ο διαιτητης..

**  Μέτριο παιχνίδι. Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες.

** Αρκετές διεκδικίσεις και  πολλά λάθη.

38′ Μπαλιά του Βαλακάρι στον Μέρφι, παρεμβαίνει  ο Μαλεκκίδης.

** Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

ΤΕΛΟΣ Α’ ΜΕΡΟΥΣ

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ

** Στο ίδιο ρυθμό το πρώτο χρονικό διάστημα του β’ ημιχρόνου όπως και στο πρώτο μέρος.

48′ Ο Βαλακάρι εκτέλεσε φάουλ από  απόσταση, η μπάλα έξω.

54′ Νέα εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση, απομακρύνει η Καρμιώτισσα.

60′ Φάουλ για την Καρμιώτισσα. Εκτελεί ο Μπαργκάν, διώχνει ο Αραγιούρι.

60′ Ο Μέρφι εντός περιοχής χάνει τον έλεγχο, βρέθηκεστο έδαφος από μαρκάρισμα του Μαλεκκίδη.

61′ Σουτ απο τον  Ρομό , ο Ρούντκο μαζεύει.

73′ Ευκαιρία για την Πάφο.Σουτ του Φουρ η μπάλα  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

74′ Νέα καλή στιγμή για την Πάφο, σουτ του Ράκελς η μπάλα έξω.

*Aνέβασε ρυθμούς η Πάφος που πιέζει για το γκολ.

81′ Δυνατό σουτ ο Ευσταθίου, μαζεύει ο Ρούτκο.

82΄ Επικίνδυνα ο Ράκελς στην περιοχή και γύρισμα του Λετονού, διώχνει ο Μπαργκάν.

88′ Πρόβλημα τραυματισμού για τον τερματοφύλακα της Καρμιώτισσας Κυριακίδη, ο κίπερ της Καρμιώτισσας συνεχίζει καθώς δεν υπάρχει δικαίωμα για άλλη κίνηση

89′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο με τον Μπεριγκό! Ο Γάλλος  έπιασε το σουτ μέσα απο την περιοχή η μπάλα έξω.

Εξι λεπτά οι καθυστερήσεις

90’+4′ Η μπάλα καταλήγει στα δίκτυα της Πάφου όμως υπάρχει οφσάιντ.