Τρίποντο ανάσα για την ελαφρά ταξιαρχία
27/02/2021 19:22

Αν και ο ΟΦΗ είχε περισσότερες ευκαιρίες στο παιχνίδι, ο Απόλλων Σμύρνης κατάφερε να πάρει την νίκη (2-1) στο «Γ. Καμάρας» παρουσιάζοντας σκληροτράχηλο χαρακτήρα, πήρε μεγάλο προβάδισμα για την υπόθεση παραμονή και υποχρέωσε τους Κρητικούς στην όγδοη διαδοχική τους ήττα φέτος!

Στην πρώτη ουσιαστική τελική ευκαιρία του ματς ο Απόλλων Σμύρνης κατάφερε να βρει το γκολ! Στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης κι έπειτα από ασταθή απόκρουση του Σωτηρίου, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Ντάουντα κι από κει και πέρα, το έργο του Νιγηριανού ήταν αρκετά εύκολο.

Ο ΟΦΗ είχε άμεση απάντηση! Στο 27ο λεπτό κι έπειτα από μια ωραία ανάπτυξη των Κρητικών και μια σέντρα του Ουές, ο Στάρτζεον με κεφαλιά – ψαράκι έφερε το ματς στα ίσα!

Απόλλων (Παράσχος): Βέρχουλστ, Μπρούτσιτς, Λισγάρας, Ντομίνκες, Μπαξεβανίδης, Κος, Μπεντινέλι (Χουχούμης 46′), Σλίβκα, Φερνάντεζ, Τσιλούλης (Φατιόν 32′), Ντάουντα

ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Κοροβέσης, Διαμαντης, Γιαννούλης, Ουές, Στάικος, Ντε Γκουζμάν, Μεγιάδο, Στάρζεον, Γρίβας, Σολίς

Διαιτητές: Γκορτσίλας (Μακεδονίας) VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Βασιλόπουλος (Έβρου), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής) Τέταρτος: Τζήλος (Λάρισας)