ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός-Ομόνοια 0-1
28/02/2021 17:48

Με το δεξί μπήκε η Ομόνοια στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Χέννιγκ Μπεργκ πήρε τη νίκη και παραμένει στην κορυφή.

Από την αρχή του παιχνιδιού ο Ομόνοια μπήκε δυναμικά χωρίς όμως να πιέσει ιδιαίτερα. Δεν άργησε όμως ο Ολυμπιακός να γίνει επιθετικός και να απείλησε αρκετές φορές την εστία του Φαμπιάνο. Το γκολ ήρθε για τους πράσινους στο 52’ με πανέμορφο τρόπο, σε σημείο που οι πράσινοι δεν ήταν καλύτεροι από τους μαυροπράσινους. Μετά το προβάδισμα της η Ομόνοια έγινε πιο επιθετική και δεν άφηνε περιθώρια στον Ολυμπιακό για να απειλήσει.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη Αγώνα

6′ Σουτάρει ο Γκόμεθ για την Ομόνοια, στα χέρια του Μιχαήλ

12′ Εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή για την Ομόνοια. Η μπάλα χτυπά στο τείχος

15′ Επίθεση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα στην περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Λέζιακς

18′ Ο Λοϊζου σουτάρει από δεξιά. Αποκρούει ο Μιχαήλ

22′ Ο Πεχλιβάνης σουτάρει έξω από την περιοχή. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

28′ Βγήκε μπροστά ο Ολυμπιακός με τον Σάλι, βγαίνει ο Φαμπιάνο και μπλοκάρει

33′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό μέσα στην περιοχή, οι παίκτες καθυστέρησαν με αποτέλεσμα να χαθεί η φάση

34′ Μαρκάρισμα στον Πεχνιβλάνη, ζητούν πέναλτι. Η φάση ελέχθηκε και ο Σωτηρίου δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

37′ Μεγάλη για ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Πεχλιβάνη να πλασάρει απέναντι από τον Φαμπιάνο. Σώζει ο Βραζιλιάνος

42′ Στο έδαφος ο Σάλι

45′ Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

52′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Φοβερό γκολ βολίδα εκτός περιοχής από τον Κούσουλο

Το γκολ ελέχθηκε από VAR, μετρά κανονικά

59′ Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Τσέποβιτς, πολύ καλή άμυνα από τον Ολυμπιακό που κλέβουν και απομακρύνουν

66′ Ο Τσέποβιτς σουτάρει, αποκρούει ο Μιχαήλ

68′ Ο Σαρφό σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα πάει ψηλά

72′ Κεφαλιά του Λούφτνερ μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πάει έξω

75′ Άκυρο γκολ της Ομόνοιας από θέση οφσάιντ. Η φάση ελέχθηκε από VAR

90′ Τέσσερα λεπτά για καθυστερήσεις