Αφήνουν ανοικτούς λογαριασμούς
03/03/2021 20:59

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στο δασάκι με τις δύο ομάδες να αφήνουν ανοικτούς λογαριασμούς για τον επαναληπτικό. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Σάλι στο 34’ . Στο δεύτερο ημίχρονο οι μαυροπράσινοι είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με πέναλτι στο 59’, αλλά ο Σαντάνα πέταξε την ευκαιρία στα σκουπίδια με την κάκιστη εκτέλεσή του. Στο 84’ ο Εθνικός βγήκε στην αντεπίθεση και με εύκολο γκολ έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Ραδιοφωνικά ο αγώνας στο Super Sport FM 104,0.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη αγώνα

2′ Πολύ καλή μπαλιά από τον Χριστοφή για τον Ντολεζάλ που δεν εκμεταλλεύτηκε σωστά

12′ Ο Μαϊντεβατς πλασάρει αλλά παίρνει την μπάλα ο Μιχαήλ

14′ Ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Μαϊντεβατς κάνει το γύρισμα χωρίς όμως να βρεθεί κάποιος παίκτης

18′ Διαμαρτυρίες από πλευράς Εθνικού για πέναλτι. Συνεχίζεται το παιχνίδι από τον Θεουλή.

21′ Πέναλτι για τον Εθνικό και κίτρινη στον Σωτηρίου για δυνατό μαρκάρισμα. Η φάση ελέγχεται από VAR

Πέντε λεπτά αναμονής μέχρι να παρθεί απόφαση

27′ Ο διαιτητής ακυρώνει την απόφαση πέναλτι αφού είχε προηγηθεί οφσάιντ

32′ Κίτρινη κάρτα στον Περατικό για φάουλ στον Μάντζη

34′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Ο Σάλι ανοίγει το σκορ με πλασέ μετά από ωραία μπαλιά του Ψάλτη

43′ Στο έδαφος ο Μαϊντεβατς μετά από σύγκρουση με το κεφάλι με τον Ψάλτη

45′ Έξι λεπτά επιπρόσθετος χρόνος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

54′ Κίτρινη κάρτα στον Κυπριανού για δυνατό φάουλ στον Μανρίκε

59′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό και κίτρινη κάρτα στον Ταράσοφς. Το VAR ελέγχει την φάση

61′ Χαμένο το πέναλτι! Ο Σαντάνα με κακή εκτέλεση στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

63′ Άστοχο σουτ από τον Σαρφό εκτός περιοχής

68′ Σε θέση οφσάιντ ο Ταράσοφς έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και το γκολ ακυρώνεται

77′ Ο Σάλι κάνει το γύρισμα στην περιοχή, καλή άμυνα από Περατικό που διώχνει σε κόρνερ

78′ Σουτ από τον Σαρφό που πάει έξω

82′ Ο Ηλία δοκιμάζει το σουτ, που είναι αδύναμο και άστοχο

84′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Πεχλιβάνης σουτάρει αλλά ο Στρατηλάτης διώχνει σε κόρνερ

84′ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό! Βγήκαν στην αντεπίθεση και ο Ντόλεζαλ έδωσε στον Ουαλί και εύκολα με πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσα

90′ Τρία λετπά καθυστερήσεις