Eρυθρόλευκο δώρο γενεθλίων από Σιαθά και Βάγκνερ!!!
07/03/2021 17:53

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να μην υπήρχαν φάσεις, αλλά στο δεύτερο μέρος του αγώνα τα δεδομένα ανατράπηκαν. Ο Ρουσιάς άνοιξε το σκορ για τους φτεροπόδαρους αλλά στο 78’ ο Σιαθάς έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Λίγα λεπτά αργότερα ο Βάγκνερ έκανε το 2-1 φέρνοντας τα πάνω κάτω! Στα γενέθλια της Νέας Σαλαμίνας η ομάδα πήρε τεράστια νίκη και βαθιά ανάσα για την παραμονή.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη αγώνα

10′ Δεν υπάρχουν φάσεις στο παιχνίδι

17′ Φάουλ από πολύ ευνοϊκή θέση για τη Σαλαμίνα. Ο Καϊκέ πέρασε τη γραμμή της περιοχής ενώ κρατούσε την μπάλα με τα χέρια

18′ Απευθείας εκτέλεση από τον Οσέι, η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ

24′ Ευκαιρία για τον Ερμή. Ο Ρουσιάς πλασάρει αλλά διώχνουν οι αμυντικοί

30 λεπτά παιχνιδιού χωρίς να υπάρχουν φάσεις και θέαμα

32′ Ο Καραγκούνης σουτάρει από μακριά, εύκολα ο Βεσελόφσκι

38′ Κεφαλιά του Ντίας αλλά είναι άστοχη και καταλήγει έξω

39′ Ο Βαλπόρτ σουτάρει φαλτσαριστά. Η μπάλα πάει πάνω από τα δοκάρια

44′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα. Ο Βάγκνερ έκανε  κεφαλιά από πολύ καλό σημείο. Ο Καϊκέ έδιωξε κάνοντας σπουδαία απόκρουση

45′ Κίτρινη κάρτα στον Οσέι για φάουλ στον Δημητρίου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

46′ Κίτρινη κάρτα στον Ντανίλο

51′ Πέναλτι για τη Νέα Σαλαμίνα!

52′ Αναμονή για να εξεταστεί η φάση από VAR

53′ Δεν υπάρχει πέναλτι! Ακυρώνει την απόφαση του ο Τιμόθεος Χριστοφή

61′ ΓΚΟΛ για τον Ερμή! Ο Ρουσιάς ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους μετά από σέντρα του Κύπρου

75 Λεπτά. Το 1-0 παραμένει και ο αγώνας παίζεται σε αργούς ρυθμούς χωρίς φάσεις

78′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ο Σιαθάς φέρνει το παιχνίδι στα ίσα

80′ Ευκαιρία για τη Σαλαμίνα με Ντανίλο που σουτάρει. Έτοιμος ο Καϊκέ

85′ ΓΚΟΛ για τη Σαλαμίνα! Ο Βάγκνερ εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Καϊκέ και γύρισε το παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους

90′ Κίτρινη στον Σιντιμπέ

90′ Τέσσερα λεπτά επιπρόσθετος χρόνος

90+2′ Ο Ρουσιάς χάνει μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει κάνοντας πολύ κακό πλασέ