Επιστροφή στις νίκες με πρωταγωνιστή «Τρισκο»!
07/03/2021 20:23

Νωρίς άνοιξε το σκορ η ΑΕΚ με την εκτέλεση πέναλτι του Τρισκόφσκι στο τρίτο λεπτό! Ο Ολυμπιακός πίεζε και προσπαθούσε συνεχώς να ισοφαρίσει αλλά οι Λαρνακείς απάντησαν με δεύτερο γκολ του ίδιου παίκτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι μαυροπράσινοι παρέμειναν ζωντανοί στο παιχνίδι μειώνοντας σε 2-1 με αυτογκόλ. Με αυτό τον τρόπο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Η εξέλιξη του αγώνα

Έναρξη αγώνα

1′ Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Σωτηρίου βρίσκει την μπάλα με το χέρι

3′ ΓΚΟΛ! Ο Τρισκόφσκι ευστοχεί από την άσπρη βούλα!

14′ Κλασσική ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Φλοριάν βρέθηκε τετ α τετ με τον Μιχαήλ αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

19′ Ο Σάλι κάνει το βολέ αλλά η μπάλα πάει έξω

27′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Τρισκόφσκι σκοράρει για δεύτερη φορά με πολύ όμορφο τρόπο

31′ Κίτρινη στον Μανρίκε για φάουλ στον Ακοράν

35′ Κίτρινη στον Χέιτλι

38′ Άλλη μια κίτρινη κάρτα για τον Σωτηρίου

45′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Πολύ όμορφη κάθετη πάσα του Σαρφό, ο Πεχλιβάνης κάνει το γύρισμα, λίγο έλειψε να βάλει αυτογκολ ο Αντωνιάδης αλλά έσωσε ο Μολ

45′ Δύο λεπτά καθυστερήσεις

45+2′ Στο έδαφος ο Κυριάκου αντιμετωπίζει πρόβλημα στον ώμο, μεταφέρεται με φορείο εκτός αγωνιστικού χώρου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

50′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Τρισκόφσκι έδωσε ωραία πάσα στην Μακρή που δεν έκανε καλό σουτ. Εύκολα ο Μιχαήλ

60′ Παρολίγο να κάνει το χάτρικ ο “Τρισκο”, έκανε κεφαλιά και η μπάλα πήγε το δοκάρι

67′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Κόρνερ του Ολυμπιακού και αυτογκόλ του Μοϊσοφ

69′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μάντζης ήταν απέναντι από τον Μολ αλλά αιφνιδιάστηκε και έβγαλε την μπάλα άουτ

76′ Στο έδαφος ο Σάλι που αντιμεττωπίζει μυϊκό πρόβλημα

80′ Δεύτερο δοκαρι για την ΑΕΚ. Αυτή τη φορά με σουτ του Νάντο

86′ Κίτρινη κάρτα για τον Μοϊσόφ για τράβηγμα φανέλας

89′ Ευκαιρία με τον Nαράνχο. Έφυγε μπροστά, καθυστέρησε να κάνει το πλασέ και απέκρουσε ο Μιχαήλ

90′ Τρία λεπτά καθυστερήσεις

90+2′ Δυνατό σουτ του Σωτηρίου λίγο δίπλα από το δοκάρι