Τρίποντο στο 94′!
04/04/2021 19:23

Μεγάλο διπλό πήρε το ΑΠΟΕΛ επί της Νέας Σαλαμίνας, που με δυσκολία επικράτησε μς 2-1. Στην αρχή το ΑΠΟΕΛ μπήκε δυναμικά και κατάφερε να ανοίξει νωρίς στο σκορ στο 5’ με τον Γκάρνερ. Μετά το γκολ οι ρυθμοί έπεσαν, η Σαλαμίνα κατάφερνε να κερδίζει χρόνο και στο 73’ ο Βαγκνερ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Οι ερυθρόλευκοι ήταν πιεστικοί μέχρι τα τελευταία λεπτά αλλά οι γαλαζοκίτρινοι είχαν τον τελευταίο λόγο, με τον Μπεν Σαχάρ να σκοράρει στο 94’ και να δίνει τους τρεις βαθμούς στο ΑΠΟΕΛ.

1′ Έναρξη αγώνα

4′ Μεγάλη φάση για το ΑΠΟΕΛ, με τον Ζαχίντ να μπαίνει στην περιοχή, να κάνει το σουτ αλλά η μπάλα πάει έξω

5′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΕΛ! Ο Ντογκαλά από δεξιά δίνει πάσα στον Γκάρνερ και με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίκτυα

11′ Κίτρινη κάρτα στον Λουντέμο για δυνατό μαρκάρισμα στον Βάγκνερ

23′ Κεφαλιά από τον Βάγκνερ, η μπάλα πάει λίγο έξω από το δοκάρι

25′ Καλή φάση για τη Νέα Σαλαμίνα με τον Σεργίου παίρνει μπάλα, βρέθηκε στο έδαφος αλλά το παιχνίδι συνεχίστηκε. Ο Μουστιβάρ σουτάρει και η μπάλα πάει έξω

35′ Οι ερυθρόλευκοι κερδίζουν χώρο στο παιχνίδι και καταφέρνουν να γίνονται απειλητικοί

39′ Έξω ο Ενσούε μέσα ο Σιέλης

43′ Ο Ζαχίντ επιχειρεί το πλασέ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάει έξω

45′ Ένα λεπτό επιπρόσθετος χρόνος

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45′ Μέσα ο Κλωναρίδης και έξω ο Κατσαντώνης

45′ Ο Νικολάου στη θέση του Σιαθά

47′ Ο Βινίσιους κάνει την κεφαλιά μετά από στημένη φάση, χωρίς όμως να καταφέρει να απειλήσει

56′ Καλή κεφαλιά από τον Γκάρνερ μετά από στημένη φάση, η μπάλα πάει έξω

57′ Στην αντίπαλη περιοχή οι γαλαζοκίτρινοι, ο Ντογκαλά δοκιμάζει το πλασέ, εύκολα ο Βεσελόφσκι

58′ Κίτρινη στον Κονφέ

61′ Ατομική προσπάθεια του Ντογκαλά, μπαίνει μέσα στην περιοχή και κερδίζει κόρνερ

62′ Ο Σαμπάλα δίνει από αριστερά, δεν πρόλαβε ο Κλωναρίδης

67′ Ο Ζαχίντ έδωσε στον Ανουάρ που πλάσαρε εντός περιοχής. Ο Βεσελόφσκι απέκρουσε σε κόρνερ

73′ ΓΚΟΛ Η ΣΑΛΑΜΙΝΑ 1-1! Ο Βάγκνερ κάνει το πλασέ μέσα στην περιοχή και ισοφαρίζει. Η φάση ελέγχεται από το VAR

76′ Το γκολ μετρά κανονικά

76′ Ο Λουντέμο πάει εκτός, μέσα ο Ντε Βινσέντι

81′ Κίτρινη στον Ντε Βινσέντι

87′ Μπεν Σαχάρ μέσα, έξω ο Ντονγκαλά

90′ Ο Πικής κάνει το σουτ, η μπάλα έξω

90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+4′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΕΛ! Πολύ ωραία σέντρα ο Κλωναρίδης και με κεφαλιά ο Σαχάρ έδωσε ξανά προβάδισμα στους φιλοξενούμενους