Νίκη-χρυσάφι για την Ομόνοια Αραδίππου
07/04/2021 17:44

Με τις αναμετρήσεις της 27ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στο Τσίρειο Στάδιο η Ομόνοια Αραδίππου πέτυχε μεγάλη νίκη σε βάρος του Άρη με 2-0 και έφτασε στους 45 βαθμούς.

Η Ομόνοια Αραδίππου άνοιξε το σκορ με διαγώνιο σουτ του Χριστοφή στο 4ο λεπτό, δοκάρι στο αμέσως επόμενο λεπτό για τον Άρη με τον Ταμάχου.

Στο 43ο λεπτό μετά από σέντρα του Τρύφωνος ο Σέργιος Αβραάμ με κεφαλιά ψαράκι πέτυχε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Στο 50ο λεπτό δυνατό σουτ του Αβραάμ σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Άρη.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Αχυρώνας Λιοπετρίου – Ομόνοια Ψευδά               3-0 (2′ Ηλία, 4′ Τριμπό, 44′ Ταύρου)

Ακρίτας Χλώρακας – ΑΣΙΛ Λύσης                            0-1 (79’Ράνος)

Αναγέννηση Δερύνειας – ΑΕ Ζακακίου                4-2 (15′, 72′ Χριστοδούλου, 75’Τόσκας πεν. 78′ Χαραλάμπους /6′ Θεοδώρου, 45′ Κυριάκου)

Άρης Λεμεσού – Ομόνοια Αραδίππου             0-2 (Χριστοφή,Αβραάμ)

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Κούρης Ερήμης                  0-1 (71΄ Κόνορ)

Ονήσιλλος Σωτήρας – Διγενής Ακρίτας Μόρφου  3-2 (12′, 54′ Ράμος, 72′ Ντιτάκ/21′ Aντωνίου, 58′ Νεοφύτου)

Οθέλλος Αθηαίνου – ΘΟΙ Λακατάμιας                    2-1 (18,’, 35′ Μιχαήλ/ 40′ Μαρτίνας)