Εύκολο διπλό στο «ΠΑΠ»
17/04/2021 21:25

Με ευκολία πήρε τη νίκη η Ομόνοια επί της Ανόρθωσης επικρατώντας με 2-0. Αν και ήταν ένα παιχνίδι χωρίς πάρα πολλές ευκαιρίες αν εξαιρέσουμε ένα δοκάρι, οι πράσινοι κατάφεραν να βάλουν δύο γκολ στην «Κυρία» και να φύγει με το τρίποντο.

Το πρώτο γκολ ήρθε στο 45’ με τον Τιάγκο και οι παίκτες του Μπεργκ πήγαν στα αποδυτήρια με την καλύτεροι ψυχολογία. Στο 78΄ ο Σεχού έδωσε για δεύτερη φορά ασίστι, αυτή τη φορά στον Τσέποβιτς που έκανε το 2-0 όπου και παρέμεινε έτσι μέχρι το τέλος.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1′ Πρώτο σφύριγμα στον αγώνα

Πεντάλεπτο στον αγώνα χωρίς φάσεις

5΄ Ο Τιάγκο εκτός περιοχής δοκίμασε το σουτ χωρίς να βρίσκει στόχο

9′ Προσπαθεί να γίνει απειλητική η Ομόνοια στην περιοχή χωρίς να κάνει τελική προσπάθεια

19′ Κίτρινη στον Τιάγκο

Εικοσάλεπτο στο παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες φάσεις. Η Ομόνοια ελέγχει το παιχνίδι

22′ Ο Παπουλής κάνει το γύρισμα, η μπάλα περνά από τους αμυντικούς της Ανόρθωσης χωρίς όμως να το εκμεταλλευτούν οι επιθετικοί της Ομόνοιας

26′ Ο Λέζιακς κάνει το σουτ που είναι άστοχο

32′ Ευκαιρία για τους πράσινους με τον Μποτεάκ να σουτάρει, αποκρούει σε κόρνερ ο Λόρια

35′ Δοκάρι για την Ομόνοια! Ο Σεχού έκανε τρομερό σουτ-βολέ και πήγε στο οριζόντιο δοκάρι

45′ ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Σεχού δίνει στον Τιάγκο και αυτός εκτελεί αμέσως βάζοντας μπροστά στο σκορ τους πράσινους λίγο πριν τα αποδυτήρια

45′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Δεύτερο ημίχρονο με δύο αλλαγές για τον Τιμούρ. Χριστοφή και Χουσμπάουερ μέσα, έξω οι Οκριασβίλι και Μίχα
49′ Καλός συνδυασμός Παπουλή και Μποτεάκ μέσα στην περιοχή, η μπάλα πάει κόρνερ
53′ Κίτρινη στον Ρισβάνη
60′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Τσέποβιτς! Ο Λόρια είπε όχι πάνω στην γραμμή
68΄ Ο Τιάγκο σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον αμυντικό και μετά χτυπά πάνω στον Τσέποβιτς και χάνεται η ευκαιρία
71′ Κίτρινη στον Τσέποβιτς
78′ ΓΚΟΛ 2-0 η Ομόνοια! Ο Σέχου βγάζει σέντρα στην περιοχή και ο Τσέποβιτς διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων
82′ Η φάση του γκολ ελέχθηκε από το VAR. Το γκολ μετρά κανονικά
84′ Ο Κατλσάς κάνει το γύρισμα στην περιοχή, χωρίς να μπορέσουν να κάνουν τελική προσπάθεια
90′ Κίτρινη στον Νταουσβίλι
90′ Έξι λεπτά καθυστερήσεις
90+3′ Κίτρινη στον Μποτεάκ