Δε συγχώρεσε τα λάθη του ΑΠΟΕΛ
17/04/2021 18:50

Με 2-0 επικράτησε ο Ερμής επί του ΑΠΟΕΛ, κάνοντας την μεγάλη έκπληξη. Ο Πούρσα επέλεξε να παίξει με παγκικούς, οι οποίοι έκαναν πολλά λάθη που τα είδαμε κυρίως από τον τερματοφύλακα και τους αμυντικούς. Στο 11’ έγινε λάθος και ασυνεννοησία στην άμυνα και ο Ερμής έβαλε ένα τυχερό γκολ. Το ΑΠΟΕΛ, κυνήγησε το γκολ χωρίς όμως να το καταφέρει.

Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 91′ που δόθηκε πέναλτι στους φτεροπόδαρους και σφράγισαν τους τρεις πόντους.

Ακούστε εδώ ραδιοφωνικά την αναμέτρηση από τον SUPER SPORT FM 104

1′ Έναρξη αγώνα

8′ Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Βρόντη μέσα στην περιοχή, δεν πρόλαβε να κάνει το τελείωμα

11′ ΓΚΟΛ ο Ερμής! Ο Δημητρίου βγάζει πάσα μέσα στην περιοχή χωρίς να απειλεί, ο Ζόρζε πήγε να την απομακρύνει αλλα βρήκε αέρα και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα!

17′ Ευκαιρία με τον Σαχάρ να σουτάρει, η μπάλα πάει έξω

19′ Ο Σαχάρ βγάζει σέντρα μέσα στην περιοχή, εύκολα ο Φιρινίδης

21′ Ο Γαβριήλ βρίσκεται στο έδαφος, ζητούν πέναλτι από το ΑΠΟΕΛ, δεν δίνει τίποτα ο ρεφ

24′ Κίτρινη στον Ντίας

25′ Κίτρινη στον Γκάταριτς

26′ Ευκαιρία για τον Ερμή! Ο Σιντιμπέ σουτάρει από μακριά, με γροθιές ο Σίλβα αποκρούει αφού ήταν λίγο έξω από την εστία του. Άλλο ένα λάθος από τους γαλαζοκίτρινους

31′ Κίτρινη στον Κατσαντώνη

35 λεπτά στον αγώνα. Το ΑΠΟΕΛ κυνηγάει το γκολ και ελέγχει καλύτερα το παιχνίδι

37′ Ακόμη ένα λάθος από τον τερματοφύλακα του ΑΠΟΕΛ που κινδύνεψε να δεχθεί γκολ, έκλεψαν οι επιθετικοί του Ερμή και μετά από αποκρούσεις η μπάλα κατέληξε κόρνερ. Πολλά τα λάθη στην άμυνα των γαλαζοκιτρίνων

39′ Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Βρόντης δίνει πολύ ωραία κάθετη στον Σαχάρ. Ο Ισραηλινός πήγε λίγο “χαλαρός” για το πλασέ αλλά πρόλαβε ο Φιρινίδης να μαζέψει

44′ Ευκαιρία για τον Ερμή με τον Σιντιμπέ κάνει την κεφαλιά και η μπάλα πάει στον Ντίας αλλά πρόλαβε να διώξει ο Σιέλης

Τέλος ημιχρόνου χωρίς να δώσει καθυστερήσεις ο Λούκας Σωτηρίου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με αλλαγές ο Πουρσαϊτίδης. Κλωναρίδης και Λουντέμο στις θέσεις των Κατσαντώνη και Ντίας

50′ Στο έδαφος ο Γαβριήλ δεν μπορεί να συνεχίσει

52′ Αναγκαστική αλλαγή, έξω ο Γαβριήλ, μέσα ο Νούχιου

58′ Ο Αμπντέλ στη θέση του Γκάταριτς

60′ Δοκάρι για το ΑΠΟΕΛ! Πρωταγωνιστής ο Μπεν Σαχάρ, που κάνει σουτάρει στο ύψος της μεγάλης περιοχής και τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Φρινίδη

65′ Ζαχίντ μέσα, έξω ο Βρόντης

66′ Άλλη μια διακοπή στο παινχίδι, στο έδαφος ο Γαβριήλ του Ερμή

70′ Ο Γουίλερ κάνει την σέντρα, η κεφαλιά από τον Σαχάρ, η μπάλα πάει έξω

74′ Πολύ καλή φάση για το ΑΠΟΕΛ. Ο Νούχιου κάνει την κεφαλιά και δύσκολα αποκρούει σε κόρνερ ο Φιρινίδης

75′ Νέα ευκαιρία τους γαλαζοκίτρινους! Ο Ντε Βινσέντι δίνει κάθετα στον Ζαχίντ, αυτός γύρισε στον Κλωναρίδη που έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα πάει λίγο έξω

76′ Ο Ζαμπάλα στη θέση του Γουίλερ

78′ Κίτρινη στον Κυριακίδη

80′ Ξανά τελική η κεφαλιά του Νούχιου, ο Φιρινίδης μαζεύει

81′ Ο Γαβριήλ σπρώχνει τον Ζαχίντ στην περιοχή, διαμαρτυρίες από το ΑΠΟΕΛ

82′ Παπαθανασίου μέσα, έξω Ρουσιάς

Πολλές διακοπές στο παιχνίδι που χάνει τον ρυθμό του. Αναμένεται να έχουμε αρκετά λεπτά επιπρόσθετο χρόνο

89′ Πέναλτι για τον Ερμή!

89′ Κίτρινη στον Σιέλη για διαμαρτυρίες

90+1′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Καϊσερλίδης ευστοχεί από την άσπρη βούλα

90′ Πέντα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντε Βινσέντι, η μπάλα πάει φάουλ

90+4′ Κίτρινη στον Φιρινίδη για καθυστέρηση