18/04/2021 18:42

ΑΕΛ και Απόλλωνας κοντράρονται σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Ο αγώνας μεταδίδεται ραδιοφωνικά από τον Super Sport FM 104,0 ΕΔΩ.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

15:50 Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της Λεμεσού, ανάμεσα σε ΑΕΛ και Απόλλωνα.

15:55 Μία αλλαγή σε σχέση με το παιχνίδι πρωταθλήματος κόντρα στην ΑΕΚ. Ξεκινάει ο Πάντιτς στη θέση του Ανδρέα Αβραάμ.

16:00 Τρεις αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι κόντρα στην Ανόρθωση, από τον Γιάννη Πετράκη. Ο ελλαδίτης προπονητής άφησε εκτός τους Μπίσεσβαρ, Πίττα και Νταμπό. Στην θέση τους θα ξεκινήσουν οι Ματέι, Φιλιώτης και Ντιγκινί. Εκτός αποστολής έμειναν οι Πίττας και Γιαννιώτας.

16:55 Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τον Απόλλωνα, με τον Παπουνασβίλι να αισθάνεται αδιαθεσία και να μένει εκτός αποστολής.

Έναρξη αναμέτρησης.

2′ Τραυματισμός του Μηνά Αντωνίου που προκαλεί ανησυχία στον πάγκο της ΑΕΛ.

5′ Πρόβλημα και με τον Ντένιτς από πλευράς Απόλλωνα. Αρκετές οι διακοπές στα πρώτα λεπτά. Επιστρέφει ο Μηνάς Αντωνίου.

13′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μηνάς Αντωνίου, στη θέση του ο Κυριάκου.

17′ Πρώτη τελική προσπάθεια από τον Απόλλωνα, με σουτ του Χάμπου, όμως η μπάλα πηγαίνει πολύ ψηλά από τα δοκάρια του Βοζίνια.

20′ Κεφαλιά του Γκεριέ, πάνω στον Βοζίνια.

24′ Καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ντανίλο και Τόρες συνεργάζονται, ο τελευταίος κάνει το σουτ, μπλοκάρει ο Γιοβάνοβιτς.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Ρομπέρζ, ο οποίος θα χάσει τον έναν από τους επόμενους δύο αγώνες του Απόλλωνα.

29′ Πέναλτι για τον Απόλλωνα! Ο Πέδρο μπήκε στην περιοχή, τον ανέτρεψε ο Κυριάκου, δείχνει την άσπρη βούλα ο Ισπανός διαιτητής!

30′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! Ο Ντιγκινί ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι!

32′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με Νταμπό και Ντιγκινί να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα προς την εστία του Βοζίνια.

33′ Ευκαιρία και για την ΑΕΛ, με τον Μαέ να μην μπορεί να σουτάρει, η μπάλα φτάνει στον Ριέρα που την στέλνει ψηλά άουτ.

34′ Ο Νταμπό μπήκε από δεξιά, βρέθηκε πλάγια από την εστία του Βοζίνια, προτίμησε να σουτάρει αντί να γυρίσει την μπάλα σε κάποιον συμπαίκτη του και την έστειλε άουτ.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Ζντραβκόφσκι. Θα χάσει τον έναν από τους επόμενους δύο αγώνες της ΑΕΛ.

42′ Τρομερή επέμβαση από τον Γκεριέ που την τελευταία στιγμή σώζει επικίνδυνη πάσα του Μαέ.

45′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+1′ Κίτρινη κάρτα στον Πάντιτς.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη Β’ ημιχρόνου.

46′ Αλλαγή για την ΑΕΛ, με τον Άντονι Γεωργίου στη θέση του Ζντραφκόφσκι.

48′ Ο Τόρες κάνει το διαγώνιο σουτ μετά την πάσα του Μαέ, η μπάλα όμως φεύγει έξω.

56′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μάρκοβιτς στη θέση του Χάμπου.

61′ Καλή στιγμή για την ΑΕΛ με σουτ του Ντανίλο. Σε ετοιμότητα ο Γιοβάνοβιτς που θα μπλοκάρει.

66′ Διπλή αλλαγή για Απόλλωνα. Μπένσοπ και Μπίσεσβαρ στη θέση των Νταμπό και Ματέι.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Μαέ.

68′ Εκτέλεση φάουλ από τον Μαέ, ψηλά η μπάλα.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα.

73′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! Τραγικό λάθος του Βοζίνια, ο Μπίσεσβαρ έστειλε τη μπάλα στην κενή εστία!

75′ Κίτρινη κάρτα στον Πέδρο που χάνει και αυτός έναν από τους δύο επόμενους αγώνες.

77′ Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μπάμπιτς στη θέση του Μεντόγεβιτς, Παπαφώτης στη θέση του Τόρες και Αβντιγιάι στη θέση του Ριέρα.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Μάρκοβιτς.

88′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ! Ο Ντανίλο σουτάρει δυνατά έξω από την περιοχή και μειώνει.

89′ Αλλαγές για τον Απόλλωνα. Ψύχας στη θέση του Φιλιώτη και Σακέτι στη θέση του Ντένιτς.

90′ Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+1′ Δυνατό σουτ του Μαέ, ο Γιοβάνοβιτς σώζει σε κόρνερ!

90+5′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί.