«Μπλόκο» Καρμιώτισσας, μπλέχτηκε κι άλλο η Νέα Σαλαμίνα! (ΒΙΝΤΕΟ, ΦΩΤΟΣ)
19/04/2021 20:55

Ακόμη πιο δύσκολα έγιναν τα πράγματα για τη Νέα Σαλαμίνα στην προσπάθεια που καταβάλλει για παραμονή στην κατηγορία μετά τις βαθμολογικές απώλειες και το 1-1 με την Καρμιώτισσα στο «Αμμόχωστος – Επιστροφή», στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της β’ φάσης του πρωταθλήματος. Ο Βάγκνερ άνοιξε το σκορ για τη Νέα Σαλαμίνα στο 40′ με πέναλτι και ο Ρομό ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα.
Η Νέα Σαλαμίνα ανέβηκε στους 34 βαθμούς, στους 23 η Καρμιώτισσα.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίσσας, Σεργίου, Καμισόκο, Ντουβεντρού (80’Πικής), Βάγκνερ, Οσέι (80’Κρεχίν), Τσουκαλάς, Νικολάου (46’Μπρένο), Χριστοφόρου, Κονφέ, Σανγκό (69’Βαρέλα).

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κίττος, Ευσταθίου, Ρομό, Χριστοφή, Πέρεζ, Ι. Σάσι, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Καψός, Χέρκοβιτς (59’Κωμοδίκης), Νεοφύτου.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΓΩΝΑ…

Με τον αγώνα Νέα Σαλαμίνα-Καρμιώτισσα στο «Αμμόχωστος-Επιστροφή» σήμερα (19/04, 19:00)  ολοκληρώνεται η δράση της 7ης αγωνιστικής, για την Β’ φάση του πρωταθλήματος. Η Νέα Σαλαμίνα είναι στην 5η θέση του ομίλου με 33 βαθμούς, ενώ η Καρμιώτισσα είναι καθηλωμένη στην τελευταία θέση με 22 βαθμούς.

Α’ ημίχρονο:
1′ Έναρξη

2′ Καλή ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα με τον Βάγκνερ ο οποίος με πλασέ δεν μπόρεσε να σκοράρει αφού έστειλε έξω τη μπάλα.

7′ Κίτρινη στον προπονητή της Καρμιώτισσας, Γιαννάκη Ποντικό, διότι δεν είχε φορέσει διακριτικό.

9′ Κεφαλιά του Τσουκαλά, η μπάλα έξω.

10′ Ελέγχει το ματς η Νέα Σαλαμινα.

12′ Καλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, ο Κίσσας όμως, δεν ανησυχεί στο σουτ του Ρομό.

14′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα. Πάνω στη γραμμή σχεδόν ο Βάγκνερ σε κενή εστία δεν μπόρεσε να σκοράρει.

20′ Λάθος του Κίττου, ο Οσέι έστειλε την μπάλα ψηλά έξω.

32′ Κεφαλιά του Τσουκαλά, μπλόκαρε τη μπάλα ο Κίττος.

34′ Άστοχη κεφαλιά του Τσουκαλά.

39′ Πέναλτι για τη Νέα Σαλαμίνα, για παράβαση του Πέρεζ στον Ντουβεντρού.
40′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα με πέναλτι του Βάγκνερ.

42′ ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα με πλασέ του Ρομό και 1-1 στο «Αμμόχωστος-Επιστροφή».

45′ Ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα, ο Οσέι είδε εκτός εστίας τον Κίττο σούταρε, όμως, η μπάλα πέρασε έξω δίπλα από το δοκάρι.

45′ Τρία λεπτά καθυστέρηση.

45’+ 3′ Λήξη ημιχρόνου.

Β’ ημίχρονο

46′ Έναρξη

46′ Αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Μπρένο αντί του Νικολάου.

55′ Κίτρινη στον Καψό.

56′ Φάουλ σε καλή θέση για τη Νέα Σαλαμίνα, χωρίς αποτέλεσμα από τον Οσέι.

58′ Κίτρινη στον Νεοφύτου.

59′ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα, Κωμοδίκης αντί Χέρκοβιτς.

60′ Κίτρινη στον Σανγκό.

67′ Κίτρινη στον Καμισόκο.

69′ Αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα, Βαρέλα αντί Σανγκό.

69′ Κίτρινη στον Ι. Σάσι.

70′ Χωρίς κλασσική ευκαιρία μέχρι στιγμής στο β’ ημίχρονο. Παραμένει το 1-1.

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα. Φάουλ του Βαρέλα η μπάλα πέρασε από όλους και απομάκρυνε δύσκολα σε κόρνερ ο Κίττος.

80′ Διπλή αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Ο Πική στη θέση του Ντουβεντρού και ο Κρεάν αντί του Οσέι.

81′ Διπλή αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Ντουάρτε αντί Πέρεζ και Μ. Σάσι αντί του Ι. Σάσι.

83′ Επικίνδυνο γύρισμα του Μπρένο, με  δυσκολία έδιωξε ο Κίττος.

86′ Πέναλτι για την Καρμιώτισσα.

87′ Άλλαξε την απόφαση του ο διαιτητής, παράβαση εκτός περιοχής και υπέδειξε φάουλ.

88′ Εκτέλεσε ο Σάσι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

90′ Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.