Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία των playouts της Super League Interwetten μετά από την ισοπαλία στην αναμέτρηση της Λαμίας με την ΑΕΛ (0-0).

Ηαναμέτρηση ανάμεσα στη Λαμία και την ΑΕΛ ολοκλήρωσε την 4η αγωνιστική των playouts της Super League Interwetten. Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 0-0 με τους βυσσινί να φτάνουν τον Παναιτωλικό στους 24 πόντους και την ομάδα της Φθιώτιδας να ανεβαίνει στους 31 πόντους.

Το Σάββατο (17/4) ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο, ενώ ο Παναιτωλικός πέτυχε πολύτιμη νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, νικώντας τον με 1-0.

Ο Βόλος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα με τις δύο ομάδες να έχουν σωθεί και μαθηματικά, ενώ τη Δευτέρα η Λαμία φιλοξενεί την ΑΕΛ στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της αγωνιστικής.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΟΜΜΑ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΑΓΩΝΙΚΗΣ ΤΩΝ PLAYOUTS

Σάββατο 17 Απριλίου

ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-1

Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης 1-0

Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Δευτέρα 19 Απριλίου

Λαμία – ΑΕΛ 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ PLAYOUTS

Η βαθμολογία της Super League

Πρωτάθλημα

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενος
ΘΕΣ. ΒΑΘΜ Π Ν Ι Η Ν Ι Η ΔΤεp Φόρμα
1
Olympiakos
Olympiakos 76 30 14 1 0 10 3 2 56
ΝΝΝΝΝΗ
2
Aris
Aris 57 30 9 2 4 8 4 3 18
ΙΝΗΝΗΝ
3
PAOK
PAOK 54 30 10 5 0 5 4 6 24
ΙΗΝΗΙΝ
4
AEK
AEK 54 30 7 4 4 9 2 4 10
ΝΗΗΗΝΝ
5
Panathinaikos
Panathinaikos 49 30 8 4 3 6 3 6 11
ΗΝΙΝΗΗ
6
Asteras
Asteras 44 30 7 5 3 4 6 5 -2
ΙΗΙΗΙΗ

Υποβιβασμός

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενος
ΘΕΣ. ΒΑΘΜ Π Ν Ι Η Ν Ι Η ΔΤεp Φόρμα
1
Volos
Volos 39 30 5 6 5 4 6 4 -4
ΗΝΙΙΝΙ
2
PAS Giannina
PAS Giannina 35 30 4 4 7 5 4 6 -4
ΝΝΝΗΗΙ
3
Lamia
Lamia 31 30 3 6 6 4 4 7 -20
ΝΙΝΙΝΙ
4
Apollon
Apollon 30 30 4 2 9 4 4 7 -12
ΗΝΗΙΙΗ
5
Atromitos
Atromitos 30 30 4 6 5 2 6 7 -13
ΙΙΗΙΗΙ
6
OFI
OFI 25 30 3 4 8 3 3 9 -20
ΗΗΙΝΙΙ
7
AEL
AEL 24 30 1 6 7 4 3 9 -21
ΗΗΝΙΝΙ
8
Panetolikos
Panetolikos 24 30 5 3 7 0 6 9 -23
ΝΗΗΙΗΝ

Η 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 24 Απριλίου

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός (15:00)

ΑΕΛ – ΟΦΗ (17:15)

Ατρόμητος – Λαμία (19:30)

Δευτέρα 26 Απριλίου

Απόλλων Σμύρνης – Βόλος (19:30)

Η 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 8 Μαΐου

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης (19:30)

Βόλος – ΑΕΛ (19:30)

Παναιτωλικός – Ατρόμητος (19:30)

Λαμία – ΟΦΗ (19:30)

Η 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 15 Μαΐου

ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα (19:30)

Απόλλων Σμύρνης – Λαμία (19:30)

Ατρόμητος – Βόλος (19:30)

ΟΦΗ – Παναιτωλικός (19:30)






ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ:

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ