ΤΕΛΙΚΟ: ΑΠΟΕΛ – Ανόρθωση 1-3 (pics&vids)
21/04/2021 21:08

Το ΑΠΟΕΛ υποδέχεται στο ΓΣΠ την Ανόρθωση για τον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Η Ανόρθωση είχε επικρατήσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Ο αγώνας μεταδίδεται ραδιοφωνικά από τον Super Sport FM 104,0.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη αγώνα.

1′ Κίτρινη κάρτα στον Κορέια.

11′ Καλή στιγμή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Νσούε πέρασε συρτή σέντρα στον Γκάρνερ, το σουτ του οποίου κόντραρε για να μπλοκάρει εύκολα ο Λόρια.

21′ Αμύνεται σωστά η Ανόρθωση, που δεν επιτρέπει στο ΑΠΟΕΛ να γίνει απειλητικό.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Κωστάκη Αρτυματά.

25′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Ο Χουσμπάουερ βρήκε ανοικτό τον αριστερό διάδρομο, έφτασε μέχρι την περιοχή του Ουζόχο και με σουτ ανοίγει το σκορ!

29′ Ωραία προσπάθεια από τον Ζαχιντ, που κάνει σουτ, όμως ο Λόρια διώχνει σε κόρνερ.

35′ Πέναλτι για το ΑΠΟΕΛ! Χέρι του Αμπαρτζουμιάν!

36′ ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ! Ο Γκάρνερ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και ισοφάρισε!

45′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45+2′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι.

45+3′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Κεφαλιά του Κορρέα από σέντρα του Καλτσά, νέο προβάδισμα για την «Κυρία»!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη Β’ ημιχρόνου.

46′ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Μπεν Σαχάρ στη θέση του Κλωναρίδη.

47′ Σουτ του Κορρέα, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Ουζόχο.

53′ Σουτ του Βινίσιους, σε ετοιμότητα ο Λόρια.

54′ Αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Μίχα στη θέση του Αμπαρτζουμιάν.

61′ Κεφαλιά του Γκάρνερ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

63′ Αλλαγή για την Ανόρθωση. Ο Χριστοφή στη θέση του Κβιλιτάια.

69′ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Στη θέση του Ντογκαλά ο Κατσαντώνης.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Μπεν Σαχάρ.

74′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Ο Κορρέα με κεφαλιά μετά από κόρνερ, στέλνει εκ νέου τη μπάλα στα δίχτυα!

77′ Κίτρινη κάρτα στον Λόρια.

79′ Κίτρινη κάρτα και στον Ζαχίντ.

80′ Αλλαγές για την Ανόρθωση. Χουσμπάουερ και Κορέα εκτός, στη θέση τους Μαργκάσα και Πηλέας.

81′ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Λουντέμο στη θέση του Ανουάρ.

84′ Κεφαλιά του Νσούε, η μπάλα πέρασε διαγώνια από όλους για να περάσει άουτ.

90′ Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.