Έμειναν στην ισοπαλία και έχασε την πρωτιά
25/04/2021 18:50

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στο Δασάκι με Εθνικό Άχνας και ΑΠΟΕΛ να παίρνουν από ένα βαθμό. Οι γαλαζοκίτρινοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Μπεν Σαχάρ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στο 4ο λεπτό.

Στο 36’ ο Ζάκπα βρέθηκε μπροστά από τον Ουζόχο και με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι το τέλος του αγώνα.

Η αναμέτρηση μεταδίδεται ραδιοφωνικά από τον Super Sport FM 104,o ΕΔΩ.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα:

1′ Πρώτο σφύριγμα στον αγώνα

4′ ΓΚΟΛ 0-1! Από πάσα του Γκάρνερ ο Μπεν Σαχάρ σουτάρει και ανοίγει νωρίς το σκορ για τους φιλοξενούμενους

Δεκάλεπτο στον αγώνα. Το παιχνίδι έχει καλό ρυθμό και ο Εθνικός γίνεται πιεστικός μετά το γκολ που δέχθηκε

22′ Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ! Ο Γκάρνερ έδωσε στον στον Μπεν Σαχάρ αλλά τον πρόλαβε ο Ταράσοφς με τάκλιν

23′ Φάουλ από καλή θέση για τον Εθνικό, έγινε η εκτέλεση, μπλοκάρει ο Ουζόχο

25′ Κίτρινη στον Σάντος για φάουλ

26′ Καλή φάση για τον Εθνικό, ο Παπαγεωργίου κάνει τη σέντρα στην περιοχή, πήγε για κεφαλιά ο Μ. Ηλία αλλά δεν βρήκε καλά

27′ Ο Ζάκπα σουτάρει από μακριά, η μπάλα πάει έξω

34′ Κίτρινη στον Σαμπάλα

36′ ΓΚΟΛ 1-1! Μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα πήγε στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ, πήρε την κεφαλιά ο Μ. Ηλία και η μπάλα πήγε στον Ζάκπα, αυτός έκανε το σουτ και έφερε το παιχνίδι στα ίσα!

Παίζει δυνατά ο Εθνικός και ελέγχει το παιχνίδι

40′ Κίτρινη κάρτα στον Λουντέμο για φάουλ στον Παπαγεωργίου

41′ Πολύ καλή φάση για τους γηπεδούχους με τον Παπαγεωργίου να σουτάρει, ο Ουζόχο έπεσε σωστά και μπλόκαρε

43′ Ο Σαχάρ σουτάρει χωρίς να απειλήσει τον Μπογκατίνοφ

45′ Ένα λεπτό επιπρόσθετος χρόνος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45′ Με δύο αλλαγές ο Πούρσα. Ντε Βινσέντι αντί Λουντέμο και Γουίλερ αντί Ζαμπάλα

50′ Ο Ντε Βινσέντι κάνει το λάθος και κλέβει ο Ουαλί! Καλή άμυνα από τους φιλοξενούμενους που διώχνουν

62′ Χωρίς φάσεις μέχρι στιγμής

64′ Διπλή ευκαιρία για τους γαλαζοκίτρινους! Ο Γουίλερ έβγαλε σέντρα και μεο Γκάρνερ έκανε την κεφαλιά, απέκρουσε ο Μπογκατίνοφ και η μπάλα πήγε ξανά στον Γκάρνερ, έκανε το σουτ αλλά και πάλι δεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

66′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι

67′ Διπλή αλλαγή για τον Εθνικό. Ντόλεζαλ και Κωνσταντίνος Ηλία αντί των Παπαγεωργίου και Μιγκελίτο

72′ Κίτρινη κάρτα στον Γκάρνερ

73′ Αναγκαστική αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Κούτσακος στη θέση του Μπεν Σαχάρ, που δεν μπορεί να συνεχίσει

77′ Άλλη μια αλλαγή για τον Πουρσαϊτίδη μέσα ο Ντίας έξω ο Ζαχίντ

79′ Κίτρινη κάρτα στον Βινίσιους

85′ Kίτρινη κάρτα στον Ντίας

85′ Αλλαγή για τον Εθνικό. Χριστοφή αντί Ουαλί

86′ Αλλαγή και για το ΑΠΟΕΛ. Νούχιου αντί Γκάρνερ

90′ Εκτέλεση κόρνερ για τον Εθνικό, ο Ταράσοβς κάνει την κεφαλιά η μπάλα πάει έξω

90′ Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Μ. Ηλία για θέατρο