Το ΑΠΟΕΛ υποδέχεται την Πάφο στο ΓΣΠ για την 9η αγωνιστική της Β’ φάσης του Β’ γκρουπ.

Ακούστε ζωντανά τον αγώνα από το Super Sport FM 104.o εδώ

Η εξέλιξη του αγώνα:

16:05 Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του ΑΠΟΕΛ με την Πάφο.

Έναρξη αγώνα.

2′ ΓΚΟΛ για την Πάφο! Ο Μπεριγκό μπήκε στην περιοχή και με γυριστό πλασέ άνοιξε το σκορ!

4′ Σέντρα του Μέρφι, ο Βινίσιους διώχνει σε κόρνερ.

5′ Μετά το κόρνερ η μπάλα ήρθε στον Φουρ που κάνει το σουτ, όμως η μπάλα πάει πάνω από τα δοκάρια.

12′ Μετά το καταιγιστικό πρώτο πεντάλεπτο της Πάφου, το ΑΠΟΕΛ προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι.

15′ Γρήγορη αντεπίθεση της Πάφου, ο Μέρφι όμως καθυστέρησε να δώσει στους επερχόμενους συμπαίκτες του, με αποτέλεσμα να χάσει τη μπάλα.

18′ Πρώτη προσπάθεια του ΑΠΟΕΛ. Ο Κλωναρίδης μπήκε από δεξιά, ο σουτ του όμως στην κλειστή γωνία, ήταν εύκολη υπόθεση για τον Ρούτκο.

22′ Σουτ του Ενσούε, πολύ άστοχο, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

25′ Τριπλή ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, με Κατσαντώνη, Σιέλη και Νσούε να μην μπορούν να νικήσουν τον Ρούτκο και την άμυνα της Πάφου.

27′ Ευκαιρία για την Πάφο, με τον Μέρφι να πιάνει σουτ στην κίνηση, όμως ο Ουζόχο θα αποκρούσει τη μπάλα.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Κβίντα για χέρι.

31′ Κίτρινη στον Πάνιτς για σκληρό μαρκάρισμα.

44‘ Έπεσε πολύ ο ρυθμός του παιχνιδιού. Το ΑΠΟΕΛ ψάχνει τρόπο να απειλήσει, η Πάφος ελέγχει τον αγώνα.

45′ Ευκαιρία για την Πάφο. Πάντσεον και Πάνιτς συνδυάστηκαν ωραία, ο πρώτος έβγαλε σέντρα στον Μπεριγκό, το σουτ του όμως θα κοντράρει.

45′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη Β’ ημιχρόνου.

46‘ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Γουίλερ στη θέση του Ζαμπάλα.

46‘ Αλλαγές και για την Πάφο. Οι Βα και Βαλεριάνος στη θέση των Μέρφι και Πάνιτς.

48‘ Γύρισμα του Κλωναρίδη, ο Αραγιούρι διώχνει σε κόρνερ. Το εκτελεί ο Ντε Βινσέντι, ο Βινίσιους πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

57‘ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Στο παιχνίδι ο Μπεν Σαχάρ στη θέση του Κατσαντώνη.

60‘ Ο Κλωναρίδης μπήκε στην περιοχή του Ρούτκο, έκανε σουτ, η μπάλα έφυγε δίπλα από τα δοκάρια.

65‘ Ευκαιρία για την Πάφο με τον Πάντσεον να βγάζει σέντρα στον Μπεριγκό, το γυριστό σουτ του οποίου πέρασε άουτ.

67‘ Κίτρινη κάρτα στον Γουίλερ.

70‘ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Κούτσακος στη θέση του Ντογκαλά.

72‘ Σέντρα του Γουίλερ, ο Ζαχίντ πιάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

73‘ Τεράστια ευκαιρία για την Πάφο! Ο Μπεριγκό από το ύψος της μεγάλης περιοχής πιάνει σουτ, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Ουζόχο!

75‘ Σουτ του Μπεν Σαχάρ, η μπάλα φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ρούτκο.

77‘ Αλλαγή για την Πάφο. Ο Τόρες στη θέση του Μπεριγκό.

81‘ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κβίντα που αποβάλλεται!

84‘ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Νούχιου στη θέση του Ζαχίντ.

90‘ Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+3‘ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο με τον Βα να πλασάρει, η μπάλα κόντραρε και πήγε κόρνερ.