Επίδειξη δύναμης και χατ τρικ ο Κούτσακος!
10/05/2021 18:08

Εύκολη νίκη για τους γαλαζοκίτρινους με την υπογραφή του Νικόλα Κούτσακου!

Το πρώτο γκολ για το ΑΠΟΕΛ ήρθε με αυτογκολ στο 25’, ο Κατσαντώνης έκανε το 2-0 και με πέναλτι ο Χριστοφή μείωσε. Τα επόμενα τρία γκολ τα σημείωσε ο νεαρός Νικόλας Κούτσακος πετυχαίνοντας το πρώτο του χατ τρικ!

Η εξέλιξη του αγώνα

-Ενός λεπτού σιγή για τον θάνατο του Θανάση Πεχλιβάνη που πέρσι έπαιξε στην Καρμιώτισσα

1′ Πρώτο σφύριγμα στον αγώνα

10′ Μακρινό σουτ του Σαμπάλα, η μπάλα κοντράρει και κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ

11′ O Ντε Βισέντι στην περιοχή, πλασάρει αλλά η μπάλα δεν περνάει τη γραμμή του γκολ αφού έδιωξε ο Νεοφύτου

12′ Ο Ρομό σουτάρει, πολύ άστοχο σουτ

13′ Πιέζουν οι γαλαζοκίτρινη ο Κλωναρίδης σουτάρει, η μπάλα πάει στον Παπλωματά που αποκρούει

23′ Μακρινό σουτ από τον Βρόντη, αποκρούει ο Παπλωματάς, καλή στιμή για τον μικρό

25′ ΓΚΟΛ 0-1! Αυτογκόλ! Ο Κούτσακος έκανε το γύρισμα και αυτογκόλ από τον Μιχαήλ

26′ ΓΚΟΛ 0-2! Τρομερό μακρινό σουτ από τον Βρόντη, βρίσκει οριζόντιο δοκάρι και αύκολα ο Κατσαντώνης βάζει το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους σε διάστημα ενός λεπτού!

30′ Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα, ο Ουζόχο ήταν εκτός εστίας, ο Ρομό κάνει το πλασέ, πρόλαβε ο Βινίσιους

-Πολύ καλός ρυθμός στο παιχνίδι

45′ Ο Ντε Βινσέντι εκτελεί κόρνερ, κεφαλιά από Λουντέμο, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Παπλωματά

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

49′ Γκολ για την Καρμιώτισσα με κεφαλιά του Νεοφύτου, άκυρώνεται το γκολ για οφσάιντ

52′ Ακόμα εξετάζεται η φάση, πάει στο VAR ο ρεφ

52′ Πέναλτι για την Καρμιώτισσα! Προβολή του Ουζόχο πάνω στον Ρομό

53′ ΓΚΟΛ 1-2! Μειώνει η Καρμιώτισσα με τον Χριστοφή

55′ Ο Λουντέμο σουτάρει εκτός περιοχής, αποκρούει και κόρνερ ο κίπερ

56′ ΓΚΟΛ 1-3! Από γίνεται η κεφαλιά, αποκρούει ο Παπλωματάς και σουτάρει από κοντά ο Βινίσιους για το 3-1!

58′ ΓΚΟΛ 1-4! Ο νεαρός Κούτσακος σημειώνει το πρώτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα!

62′ ΓΚΟΛ! Δεύτερο ατομικό γκολ ο Νικόλας Κούτσακος και 1-5!

78′ Ευκαιρία για τον Γουίλερ απέναντι από τον Παπλωματά, τελικά η φάση ήταν οφσάιντ

85′ Ο Ντίας κάνει την κεφαλιά, στο δοκάρι η μπάλα!

88′ ΓΚΟΛ Ο ΚΟΥΤΣΑΚΟΣ! Χάτ τρικ ο πιτσιρικάς και 1-6!

90′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων