«Χ»αμένη η Ν.Σαλαμίνα
20/05/2021 21:44

Στο ισόπαλο 0-0 έμειναν ΑΠΟΕΛ και Σαλαμίνα στο ΓΣΠ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής για τον Β’ όμιλο του πρωταθλήματος Cyta.

Μεγάλη χαμένη απο το τελικό αποτέλεσμα η Ν.Σαλαμίνα η οποία απώλεσε δύο ακόμη βαθμούς στην προσπάθεια για παραμονή στην κατηγορία σε ενα ματς τεράστιας  σημασίας που ήθελαν οπωσδήποτε το τρίποντο.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας οι ερυθρόλευκοι ανέβηκαν στους 40 και περιμένουν τα αυριανά παιχνίδια διοτι δεν κρατάνε την τύχη στα χέρια τους.

ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΏΝΑ…

*** Μπήκε πιο επιθετικά το ΑΠΟΕΛ με τρία κόρνερ στο πρώτο πεντάλεπτο…Πιο συντηριτικά η Ν.Σαλαμίνα

10′  Τα αρχικά ποσοστά κατοχής ανήκουν στους γηπεδούχους…

15′ Χωρις τελικη ακόμη προσπάθεια το παιχνίδι στο ΓΣΠ.  Ελέγχει το ΑΠΟΕΛ, θέλει να αντιδράσει η Σαλαμίνα

26′ Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ωραίος συνδυασμός απο Κατσαντώνη και Ανουάρ  ο πρώτος μπήκε στην περιοχή, αλλά πλάσαρε έξω από πολύ καλή θέση.

30′  ***  Εντελώς ακίνδυνη η Σαλαμίνα…

32′  Κοντρόλ από τον Κούτσακο που ελευθερώθηκε και σούταρε από πολύ μακριά,έξω

36′ Ο Ντανίλο στην περιοχή αλλά ο Ουζόχο μπλόκαρε εύκολα

37′ Σέντρα του Ντε Βινσέντι από δεξιά, κεφαλιά του Ζαμπάλα υπό πίεση, κοντράρει και πάει κόρνερ

38′ Ο Ντε Βινσέντι στο κόρνερ, ο Σιέλης με δυνατή κεφαλιά, ο Βεσελόφσκι έβγαλε την πολύ δύσκολη απόκρουση

45′ Σουτ του Κρεάν, η μπάλα χτυπά στον Ενσούε μέσα στην περιοχή, οι ερυθρόλευκοι ζητάνε πέναλτι για χέρι. Το ριπλέι ξεκαθάρισε ότι δεν έγινε καμία παράβαση ενώ η Πορτογάλος ρεφ ήταν πολύ κοντά

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

ΤΕΛΟΣ Α΄ΜΕΡΟΥΣ

Έναρξη Β ημιχρόνου

53′ Μπαλιά του Βάγκνερ, ο Ουζόχο βγαίνει  κοντρολάρει και απομακρύνει

60′ Ισοροπημένο το παιχνίδι στο 2ο μέρος, η μπάλα στην μεσαία γραμμη

68′ Πρώτη μεγάλη φάση στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Κλωναρίδης  βρήκε τον Ντονγκαλά ο οποιος στην κίνηση πλάσαρε έξω

71′ Σέντρα του Σεργίου , ο Ντανίλο άστοχος με το κεφάλι

75′ Τεράστια ευκαιρία η Σαλαμίνα. Εξαιρετική κίνηση του Ντανίλο, μπαλιά στην μικρή περιοχή αλλά ο Βάγκνερ δεν έπιασε καλά την κεφαλιά

84′ Συρτό σουτ του Ντανίλο από δύσκολη θέση, λίγο έξω

89′ Διακοπή, στο έδαφος ο Σιέλης.