«Διπλό» με την πινελιά του Κατσαντώνη!
24/05/2021 21:50

Νίκη για το ΑΠΟΕΛ με γκολ του Κατσαντώνη στο 40′ με ασίστ του Κλωναρίση. Άλλο ένα παιχνίδι που έπαιξαν πολλοί νεαροί για τους γαλαζοκίτρινους.

Ο αγώνας μεταδίδεται από τον Super Sport FM 104.0

Α’ ημίχρονο
1′ Έναρξη αγώνα
6′ Δυνατή μακρινή μπαλιά της ΕΝΠ, ο Ουζόχο έχασε αρχικά τον έλεγχο, όμως, με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα.
9′ Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, όμως, ο τερματοφύλακας της ΕΝΠ, Πέτρου πρόλαβε τον κίνδυνο για την ομάδα του.
16′ Νέα προσπάθεια του ΑΠΟΕΛ με τον Γεωργίου, μπλόκαρε τη μπάλα ο Πέτρου στην μπαλιά – σέντρα του νεαρού άσου.
18′ Κίτρινη στον Κλωναρίδη για φάουλ.
22′ Καλή προσπάθεια από τον Μαρκόσκι ο οποίος έκανε το διαγώνιο σουτ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Ουζόχο.
23′ Κίτρινη στον Κούτσακου
30′ Χωρίς φάσεις το ματς.
40′ ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με τον Κατσαντώνη! Ο Ντε Βινσέντι έκανε την σέντρα, ο Κλωναρίδης έδωσε πάσα-ασίστ στον σκόρερ ο οποίος σε κενή έστια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
45’+Λήξη ημιχρόνου

Δεύτερο ημίχρονο

51′ Ο Ουζόχο βγαίνει και μαζεύει πριν καταφέρει να γίνει επικίνδυνος ο Ντένινγκ

55′ Μακρινό σουτ του Ντένινγκ, λίγο έξω από την εστία του Ουζόχο

58′ Στο έδαφος ο Κλωναρίδης, θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. Ο Σιέλης θα πάρει την θέση του

60′ Ο Ντε Βινσέντι στην περιοχή έκανε την πάσα στο ύψος του πέναλτι, έδιωξε ο Μαυρουδής.

65′ Κίτρινη στον Κοσμά

66′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι, η μπάλα έξω

68′ Ο Ντένινγκ σουτάρει εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

69′ Ο Θεοδώρου σουτάρει μέσα από την περιοχή, ελέγχει ο Ουζόχο

50-50 η κατοχή μπάλας

90′ Τρία λεπτά καθυστερήσεις

90+1′ Καλή στιγμή για την ΕΝΠ, ο Ντένινγκ από το σημείο του πέναλτι έκανε το πλασέ, η μπάλα λίγο έξω

ΤΕΛΟΣ

ΕΝΠ (Σ.Αντωνίου): Πέτρου, Μπελόνε (Λουσέρο 85′), Ντένινγκ, Θεοδώρου, Κοσμάς, Μπαρμπόσα (Μουλαζίμης 75′), Κολοκούδιας (Γαβριήλ 79′), Στυλιανίδης, Μπάλαζιτς, Μαυρουδής (Φλουρής 75′), Μαρκόσκι.

ΑΠΟΕΛ (Σ.Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Σάντος, Ντε Βινσέντι, Μερκής, Ανουάρ (Λουντέμο 74′), Κατσαντώνης (Δημητρίου 85′), Κλωναρίδης (Σιέλης 58′), Ζαμπάλα, Γεωργίου, Τσουτσούκης (Βρόντης 85′), Κούτσακος (Γουίλερ 74′)

Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
4ος Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς
VAR: Νεοκλέους Νικόλας
AVAR: Χριστοφή Τιμόθεος