Ρεσιτάλ από νεαρούς…και το αντίο του «παλιού»!
28/05/2021 22:20

Με νίκη έκλεισαν την φετινή και καταστροφική χρονιά οι γαλαζοκίτρινοι. Τα δύο γκολ των γηπεδούχων έβαλαν οι Κατσαντώνης και Γεωργίου.

Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι αφού όλα έχουν κριθεί αλλά τα βλέμματα είναι στραμμένα στον Γιώργο Μερκή, με το τελευταίο του παιχνίδι ως ποδοσφαιριστής

Ο αγώνας μεταδίδεται ραδιοφωνικά από τον Super Sport FM 104,0 ΕΔΩ.

Παρακολουθήστε στην εξέλιξη της αναμέτρησης:

1′ Πρώτο σφύριγμα στον αγώνα

4′ Ο Ζαμπάλα βγάζει σέντρα, ο Κούτσακος κάνει την κεφαλιά προς τον Κατσαντώνη, διώχνει ο Σιντιμπέ

8′ Ο Μέιρα σουτάρει από μακριά, ελέγχει ο Πρινιωτάκης

13′ Εκτέλεση κόρνερ για το ΑΠΟΕΛ, ο Τσουστούκη στέλνει την μπάλα προς τον Κούτσακο, δεν πρόλαβε να “τσιμπήσει” και να σκοράρει

18′ Ο Γεωργίου στην περιοχή του ΑΠΟΕΛ, πολύ αδύναμο το σουτ και ακίνδυνο

22′ Κίτρινη στον Σιντιμπέ για φάουλ στον Κούτσακο

30΄ΓΚΟΛ 1-0! Εξαιρετική ενέργεια, το ένα-δύο του Κατσαντώνη με Γεωργίου με τον Κατσαντώνη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

38′ Άστοχο σουτ του Σαμπάλα

Τέλος ημιχρόνου

Δεύτερο ημίχρονο

58′ Πολύ καλή η εικόνα από τους νεαρούς του ΑΠΟΕΛ

59′ ΓΚΟΛΑΡΑ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ! Προσωπική ενέργεια από τον Σταύρο Γεωργίου, πήρε την μπάλα, πέρασε έναν αμυντικό με μακρινό σουτ έκανε το 2-0 για τους γαλαζοκίτρινους

69′ Ο Δημητρίου δίνει σέντρα, προβολή του Γεωργίου, εύκολα ο Αντωνίου

73′ Καλή στιγμή για τον Ερμή, ο Ερωτοκρίτου στην περιοχή, σουτάρει ο Γεωργίου, πολύ καλή επέμβαση από τον Πρινιωτάκη!

73′ Ο Σιντιμπέ κάνει την κεφαλιά, η μπάλα έξω

74′ Ευκαιρία με τον Κούτσακο! Από δεξιά έτρεξε ταχύτατα, δοκίμασε το σούτ από πολύ πλάγια θέση, η μπάλα πήγε πλάγιο άουτ

82′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Γεωργίου μέσα στην περιοχή κάνει το πλασέ, έξω η μπάλα

89′ Ο Καϊσερλίδης εκτελεί απευθείας κόρνερ… στο δοκάρι η μπάλα!

90′ Κίτρινη στον Αδάμου για δυνατό μαρκάρισμα

90′ Ένα λεπτό επιπρόσθετος χρόνος