Ο Στέρλινγκ ζήτησε πέναλτι και αποδοκιμάστηκε από τους Ιταλούς οπαδούς
11/07/2021 23:08

Ο Ραχίμ Στέρλινγκ σύγκρούστηκε με τον Ντι Λορέντσο μέσα στη μεγάλη περιοχή της Ιταλίας στο 44ο λεπτό του τελικού του Euro και ζήτησε πέναλτι, με τον διαιτητή να λέει όμως “παίζεται” και τους φίλους των ατζούρι να αποδοκιμάζουν τον Άγγλο φορ.

Ο Ραχίμ Στέρλινγκ ήταν πρωταγωνιστής στην πρόκριση της Αγγλίας στον τελικό του Euro 2020 καθώς στον προ ημερών ημιτελικό με την Δανία κέρδισε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης, από το οποίο ο Χάρι Κέιν έγραψε το τελικό 2-1.

Κατά πολλούς όμως η συγκεκριμένη ανατροπή του φορ της Μάντσεστερ Σίτι δεν συνιστούσε παράβαση, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να “το βρει μπροστά του” στον τελικό.

Τότε, που έπεσε στα όρια της μεγάλης περιοχής της Ιταλίας σε σύγκρουση με τον Ντι Λορέντσο και ο διαιτητής Κάιπερ έδειξε να συνεχιστείτο παιχνίδι, με τους φίλους της σκουάντρα ατζούρα να θεωρούν πως προσπάθησε να εκβιάσει το πέναλτι, όπως και στο ματς με την Δανία, και να σφυρίζουν έντονα τον Άγγλο στράικερ.