Φιλική νίκη με Χριστοφή και Ελουντού
25/07/2021 21:52

Η Ανόρθωση επικράτησε με 2-0 στο φιλικό επί της Δόξας. Τα γκολ πέτυχαν οι Χριστοφή στο 62′ και Ελουντό στο 73′. Η εξέλιξη του αγώνα:

1′ Έναρξη αγώνα

9′ Φαουλ για την Δόξα σε καλό σημείο, ο Ιωάννου ανέτρεψε τον Κωμοδίκη

11′ Καλή φάση για την Ανόρθωση, ο Λάζαρος δίνει στον Ρουσιά, ωραία συνεργασία και η μπάλα φτάνει στον Αμπαρτζουμιάν που κάνει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, διώχνει ο Πάντιτς με το κεφάλι

14′ Ο Κορέα κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής, αποκρούει ο Σισκόφσκι

27′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση! Ο Πάντιτς κάνει το λάθος, ο Λάζαρος σέρβιρε στον Ιωάννου  που έκανε το πλασέ, το βγάζει ο Σισκόφσκι

29′ Κίτρινη στον Μάριο Στυλιανού

30′ Ο Χουσμπάουερ πήγε να το εκμεταλλευτεί την αδράνεια στην άμυνα της Δόξας, ο, διώχνει ο Μαρτίνος

32′ Ευκαιρία για την Ανόρθωση με τον Ρουσιά! Ο Χουσμπάουερ έκανε την βαθιά μπαλιά, ο Ρουσιάς μόνος ξεχασμένος, έκανε το πλασέ, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σισκόφσκι.

33′ Κίτρινη ο Οικονομίδης

35′ Ο Χουσμπάουερ απέναντι από τον Σισκόφσκι, ο Πάντιτς τον ρίχνει στο έδαφος. Φάουλ για την “Κυρία”. Φωνές από τη Δόξα για οφσάιντ, ο Τσέχος όμως έφυγε από πίσω.

36′ Απευθείας εκτέλεση του Χριστοδουλόπουλου, το βγάζει δύσκολα ο Σισκόφσκι!

37′ Κίτρινη στον Αμπαρτζουμιάν, υπάρχουν νεύρα στο ματς

41′ Ευκαιρία με τον Ρουσιά! Ο Χουσμπάουερ έπαιξε κάθετα, ο Κορέια από τα αριστερά, έδωσε στον Ρουσιά που ήταν σε πολύ καλή θέση, το σουτ πάνω στον Πάντιτς

41′ Πλάγιο άουτ για τους γηπεδούχους, ο Λάζαρος δίνει στον Αραγιούρι, πλασάρει και έξω η μπάλα

43′ Κίτρινη στον Χουσμπάουερ

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΈΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

47′ Πολύ καλό σουτ του Μπαλντέ, το βγάζει ο Τζουρ!

55′ Ο Αραγιούρι γίνεται αλλαγή και αποθεώνεται.

56′ Τρομερός ο Λάζαρος! “Χόρεψε” την άμυνα της Δόξας, σούταρε και ο Πετρίδης έδιωξε σε κόρνερ

59′ Άλλη μια καλή φάση για την Ανόρθωση με τον Ρουσιά, μπλοκάρει ο Πετρίδης

62′ Γκολ ο Χριστοφή και το 1-0!

73′ Γκολ η Ανόρθωση και 2-0 με τον Ελουντού με δυνατό σουτ

76′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ολιβέιρα, ο Τζουρ με δυσκολία σε κόρνερ!

79′ Μεταβίβαση από τον Χουσμπάουερ στον Καλτσά, ο οποίος σουτάρει εντός περιοχής, πέφτει και αποκρούει ο Πετρίδης