Στις 19:00 αρχίζει ο επαναληπτικός ανάμεσα στην Ομόνοια και τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ, για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League. Η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ θα τα δώσει όλα ώστε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα (ήττα από την Ντιναμό με 3-1)και να πάρει την πρόκριση.

Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Φλόρα Ταλίν-Λέγκια και οι… χαμένοι των δύο ζευγαριών θα αναμετρηθούν στον γ΄ προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ.

ΑΚΟΥΣΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ

*Είσοδος των παικτών της Ομόνοιας, τους αποθεώνουν οι οπαδοί

1′ Έναρξη του αγώνα

2′ Φάουλ στον Γκόμεθ

Πεντάλεπτο στον αγώνα. Η Ομόνοια έχει κατοχή, αλλά δεν υπάρχουν φάσεις

6′ Φάουλ από καλό σημείο για τους πράσινους, ο Ζόρντι εκτελεί, στα χέρια του κίπερ της Ντιναμό η μπάλα

9′ Βάζει πίεση η Ομόνοια, ψάχνει το γκολ

10′ Γίνεται λάθος στην άμυνα της Ομόνοιας, κερδίζουν οι Κροάτες. Ο Πέτκοβιτς πάει να σουτάρει όμως απομακρύνουν οι πράσινοι και χάνεται η ευκαιρία της Ντιναμό

11′ Επίθεση της Ντιναμό, κεφαλιά τον Πέτκοβιτς, εύκολα ο Φαμπιάνο

12′ Καλή προϋπόθεση για την Ομόνοια! Ο Μποτεάκ κάνει το γύρισμα στην περιοχή, διώχνουν οι Κροάτες

15′ Ευκαιρία για την Ομόνοια! Ο Λέζιακς κάνει τη σέντρα, απομακρύνουν με κεφαλιά οι αμυντικοί, η φάση συνεχίζεται με τον Γκόμεθ να σουτάρει, μπλοκάρει ο Λιβάκοβιτς

17′ Κίτρινη κάρτα στον Γκόμεθ για φάουλ

20′ Προϋπόθεση της Ντιναμό που φτάνουν στην περιοχή της Ομόνοιας, ελέγχει ο Φαμπιάνο

22′ Φάουλ από καλή θέση για την Ομόνοια. Εκτελεί απευθείας ο Μποτεάκ, αποκρούει ο Λιβάκοβιτς

27′ Cooling break

29′ Σπουδαία ευκαιρία για την Ομόνοια! Ο Λέζιακς ντρίμπλαρε τους Κροάτες, μπήκε στην περιοχή, πήγε να βρει συμπαίκτη αλλά ήταν έτοιμος ο κίπερ. Κερδίζει κόρνερ!

31′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Ντιναμό που εκτελεί ο Όρσιτς απευθείας. Εύκολα ο Φαμπιάνο

35′ Ο Τζιωνής κάνει τη σέντρα στην περιοχή, δεν ήταν κανείς, συνεχίζεται η φάση και κόρνερ για τους πράσινους

35′ Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Λαουρίτσεν κάνει άστοχη κεφαλιά

39′ Ο Λοίζου δίνει στην Τζιωνή ο οποίος σουτάρει και κερδίζει κόρνερ!

40′ Δεύτερο κόρνερ για την Ομόνοια, φεύγει η μπάλα

40′ Ο Λοίζου σουτάρει στην περιοχή, μπλοκάρει ο Μίσιτς!

43′ Σουτάρει ο Τσέποβιτς εκτός περιοχής, η μπάλα πάει έξω

45′ Ο Όρσιτς σουτάρει από μακριά, σε κόρνερ βγάζει ο Φαμπιάνο

45′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

Τέλος Α’ ημιχρόνου

Ξεκίνησε το Β’ ημίχρονο

48′ Λάθος του Λοίζου, κερδίζει ο Όρσιτς, κάνει το σουτ, κόρνερ η μπάλα

49′ Εκτελείται το κόρνερ, ανάποδο ψαλιδάκι από τον επιθετικό της Ντιναμό, έξω η μπάλα

52′ Μπήκε δυναμικά η Ντιναμό, κυριαρχεί στο παιχνίδι

52′ Ο Όρσιτς σουτάρει, κερδίζει κόρνερ

53′ Κίτρινη στον Τεόφιλ

55′ Παρατηρήσεις του διαιτητή στον Χένινγκ Μπεργκ

57′ Τραυματισμός Γιάκιτς, διακοπή

59′ Ο Όρσιτς σουτάρει, ο Φαμπιάνο διώχνει σε κόρνερ. Διαμαρτύρεται για χέρι ο Όρσιτς όμως εκτελείται το κόρνερ

60′ Μένουν ψηλά οι Κροάτες, ξανά κόρνερ

61′ Πέμπτο κόρνερ στη σειρά, ο Λαουρίτσε κάνει κεφαλιά, αποκρούει ο Φαμπιάνο! Πολύ καλή ευκαιρία για την Ντιναμό

63′ Τεράστια ευκαιρία για την Ντιναμό! Φοβερή επέμβαση Φαμπιάνο στο τελείωμα του Όρσιτς και κόρνερ

65′ Αλλαγή για την Ντιναμό, ο Μενάλο στη θέση του Όρσιτς

70′ Ευκαιρία για την Ντιναμό! Ο Μενάλο σουτάρει από κοντά, μεγάλη απόκρουση του Φαμπιάνο!

70′ Κίτρινη στον Μενάλο για φάουλ στον Γκόμεθ

75΄ Ετοιμάζει τριπλή αλλαγή ο Μπεργκ

75′ Φάουλ από καλό σημείο η Ντιναμό, έξω

76′ Αλλαγή για την Ομόνοια, έξω οι Μποτεάκ Λοίζου και Τζιωνής, μέσα Κακουλλή, Ντούρις και Παπουλλής

79′ Γκολ για την Ντιναμό! Από εκτέλεση φάουλ του Μίσιτς έκανε την κεφαλιά ο Μενάλο και άνοιξε το σκορ

81΄ Μάιερ και Μίσιτς εκτός, μέσα οι Γκόγιακ και Φράνιτς

84΄ Κίτρινη στον Πέτκοβιτς

88΄ Ο Ψάλτης στη θέση του Μιξ

90′ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

90+4′ Πολύ καλή φάση για την Ομόνοια. Σουτ εκτός περιοχής κάνει ο Λέζιακς, λίγο έξω η μπάλα

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Σέχου, Χούμποτσαν, Λανγκ, Λέζιακς, Μιξ Ντίσκερουντ (88΄ Ψάλτης), Γκόμεθ, Λοϊζου (76΄ Παπουλής), Μποτεάκ (76΄ Κακουλλής), Τζιωνής (76΄ Ντούρις), Τσέποβιτς

Στον πάγκο: Παναγή, Χοράτσκα, Ψάλτης, Παπουλής, Ντούρις, Παναγιώτου, Κούσουλος, Χαραλάμπους, Σάββα, Κακουλλής, Ευαγγέλου

Ντινάμο: Λιβάκοβιτς, Μουμπάντζιε, Λαουρίτσε, Τεόφιλ-Κάθριν, Ριστόφσκι, Γιάκιτς, Όρσιτς (65΄ Μενάλο), Μάιερ, Μίσιτς, Ιβάνουσετς, Πέτκοβιτς.

Στον πάγκο: Ζάγκορατς, Χόρκας, Γκόγιακ, Γαβράνοβιτς, Καστράτι, Σουτάλο, Φράνιτς, Πέριτς, Μενάλο, Σπίκιτς, Κοπ, Βασίλ