Αντίο Ευρώπη/«Πλήρωσε» τα λάθη του!
29/07/2021 21:37

Ο Απόλλωνας μπορεί να έδειξε καλύτερα στοιχεία στον επαναληπτικό με την Ζίλινα, προηγήθηκε δύο φορές, όμως, δεν μπόρεσε ν’ ανατρέψει το εις βάρος του 3-1 (αποτέλεσμα πρώτου αγώνα στην Κύπρο) και αποκλείστηκε από την Ευρώπη. Σκόραραν Κολ (13′) και Ζράντι (51′).
Μετά τον αποκλεισμό η προσοχή του Απόλλωνα επικεντρώνεται πλήρως στις εγχώριες διοργανώσεις.

Ζίλινα (Πάβολ Στάνο): Πέτρας, Ρουσνάκ, Μινάρικ, Κίβιορ, Ανάνγκ, Γκόνο (87′ Μίσλοβιτς), Φάζλαγκιτς, Μπερνάτ (62′ Μπιτσαχτσιάν), Καπράλικ (88′ Σλεμποτνικ), Ντούρις (90’+1 Γκόλτζαν), Τζιμπρίλ

Απόλλων (Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ): Γιοβάνοβιτς, Παναγιώτου, Κατελλάρης (54′ Μαλεκκίδης), Ουέλινγκτον, Καμάς (64′ Μαυρίας), Χ. Κυριάκου, Μάρκοβιτς (78′ Ντένιτς), Κολ (64′ Ίλεφ), Ζράντι, Πίττας, Νταμπό (78′ Γιάγκα).

ΝΩΡΙΤΕΡΑ…

O SUPER SPORT FM 104.0 μεταδίδει  απευθείας από την Σλοβακία το σημαντικό παιχνίδι του Απόλλωνα (29/07, 19:45) με την Ζίλινα, στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Κόνφερενς Λιγκ.

Α’ ημίχρονο:

1′ Έναρξη

4′Eυκαιρία για τον Απόλλωνα με κεφαλιά του Ουέλινγκτον.

9′ Σε ετοιμότητα ο Γιοβάνοβιτς στο πολύ καλό σουτ του Μπερνάντ έξω από την περιοχή.

13′ ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!!! Η ομάδα της Λεμεσού ανοίγει το σκορ νωρίς με τον Κολ ο οποίος σούταρε περίπου από το ύψος του πέναλτι και έδωσε προβάδισμα στους κυανόλευκους της Λεμεσού.

18′ Καλή φάση με τον Πίττα, όμως ήταν σε ετοιμότητα ο Πέτρας.

19′ Άστοχο διαγώνιο σουτ από τον Τζιμπρίλ.

22΄Καλή ευκαιρία για την Ζίλινα, μπλόκαρε τη μπάλα ο Γιοβάνοβιτς στο σουτ του Ντούρις

26΄ Ευκαιρία με Πίττα για τον Απόλλωνα, στο δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής.

27΄ ΓΚΟΛ για την Ζίλινα!! Με πλασέ από τον Μπερνάτ η Ζίλινα ισοφάρισε σε 1-1 τον Απόλλωνα.

29′ Eυκαιρία με τον Πίττα, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πέτρας.

35′ Ο Κίβιορ σούταρε μπλόκαρε τη μπάλα ο Γιοβάνοβιτς.

37′ Σούταρε ο Πίττας μπλόκαρε τη μπάλα ο Πέτρας. Φάση για χέρι του Μάρκοβιτς στην περιοχή του Απόλλωνα, άφησε ο Μπουκό.

45′ Λήξη ημιχρόνου.

Β’ Ημίχρονο

46′ Έναρξη

51′ ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ με σουτ του Ζράντι, ύστερα από πάσα του Νταμπό.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Νταμπό, μετά από σέντρα του Παναγιώτου.

54΄Αλλαγή για τον Απόλλωνα, ο Μαλεκκίδης στη θέση του Κατελάρη

55΄ Κίτρινη στον Χάμπο

60΄ Ζήτησε πέναλτι ο Απόλλωνας για παράβαση στον Χαμάς. Ο τηλεοπτικός φακός δικαιώνει την ομάδα της Λεμεσού.

61΄ Αλλαγή για την Ζίλινα. Ο Μπιχακιάν στη θέση του Μπερνάτ.

64΄ Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ίλιεφ στη θέση του Κολ/Ο Μαυρίας αντί του Χαμάς.

71΄ Διπλή ευκαιρία για την Ζίλινα. Ο Γιοβάνοβιτς έδιωξε τη μπάλα μακριά στο σουτ του Καπράλικ και ακολούθως ο Μίναρικ από κοντά την έστειλε στο οριζόντιο δοκάρι!

73΄ Απευθείας φάουλ από τον Μπιχακιάν, σε ετοιμότητα ο Γιοβάνοβιτς

77΄ Άστοχο πλασέ του Παναγιώτου.

78΄ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Γιάνγκα και Ντένιτς εντός, Μάρκοβιτς και Νταμπό εκτός.

79΄ ΓΚΟΛ για την Ζίλινα με τον Τζιμπρίλ και 2-2.

86΄ Ο Μαλεκκίδης πρόλαβε τον Τζιμπρίλ προτου αυτός γίνει ξανά επικίνδυνος.

87΄ Νέο δοκάρι για την Ζίλινα με τον Τζιμπρίλ.

87΄ Σουτ από τον Ρούσνακ, μπλόκαρε τη μπάλα με δεύτερη προσπάθεια ο Γιοβάνοβιτς

90′ Τρία λεπτά καθυστερήσεις.