Ξανά με ΤΣΕΠΟΒΙΤΣ/Σύμμαχος τα δοκάρια! (ΒΙΝΤΕΟ)
29/07/2021 23:59

Πανηγυρική πρόκριση για την ΑΕΛ με νέα νίκη επί της Βλάζνια με 1-0 με γκολ του Στέφαν Τσέποβιτς (20′) μέσα στην Αλβανία. Η ομάδα της Λεμεσού που είχε σύμμαχο και το δοκάρι σε δύο φάσεις κατάφερε τελικά να ξεπεράσει το δύσκολο εμπόδιο της Αλβανικής ομάδας και συνεχίζει το ταξίδι της στην Ευρώπη!!!

Επόμενος αντίπαλος η Καραμπάχ. Πρώτο ματς την ερχόμενη Πέμπτη (5/8) στην Κύπρο και ο επαναληπτικός μια εβδομάδα μετά (12/8) στο Αζερμπαϊτζάν.

Νωρίτερα:

Η ΑΕΛ αγωνίζεται απόψε (29/07, 22:00) με την Βλάζνια στην Αλβανία στον επαναληπτικό του 1-0 του Τσιρείου, στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Κόνφερενς Λιγκ..
Απευθείας μετάδοση από τον SUPER SPORT FM 104.0

Α’ ημίχρονο:

1′ Έναρξη

4′ Κίτρινη στον Έουλερ.

10′ Χωρίς την επικίνδυνη φάση στο ματς.

12′ Μακρινό πλάγιο από την Βλάζνια, προλαβαίνει και μπλοκάρει ο Βοζίνια.

15′ Σέντρα του Μαζάν για τον Τσέποβιτς, ο Ιμάμι διώχνει με κεφαλιά.

20′ ΓΚΟΛ η ΑΕΛ με πλασέ του Στέφαν Τσέποβιτς!!!

23′ Cooling break.

25′ Ο Βοζίνια βγαίνει και μπλοκάρει τη μπάλα πριν από τον Γκουρίστα.

30′  Καλύτερη η ΑΕΛ στο ημίωρο… Σουτ από τον Τόρες, απομάκρυναν τον κίνδυνο οι Αλβανοί.

31′ Κίτρινη στον Τεξέιρα.

34′ Σουτ από τον Λατίφι, δεν ανησυχεί ο Βοζίνια.

37′ Τραυματισμός Τεξέιρα.

40′ Κεφαλιά του Λατίφι έξω η μπάλα.

41′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Τεξέϊρα, εντός ο Σωτηρίου.

45′ Έξι λεπτά καθυστερήσεις.

45+1′ Κίτρινη στον Aντίλι

45+2′ Κίτρινη και στον Γκρούγια.

45 + 6′ Λήξη ημιχρόνου.

Β’ Ημίχρονο

46′ Έναρξη

50′ Ελέγχει το ματς η ΑΕΛ τα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου.

55′ Σουτ του Ιμάμι, διώχνει σε κόρνερ ο Βοζίνια.

57′ Κίτρινη  στον Μεντόγεβιτς.

60′ Διπλή αλλαγή για τη Βλάζνια. Κρούγια και Κάλεζιτς εκτός, Κόμπα και Ντίλαβερ εντός.

64′ Κίτρινη στον Κρίμι.

64′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Πελέ αντί του Έουλερ.

65′ Σουτ του Πελέ έξω η μπάλα.

67′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βλάζνια. Κεφαλιά του Ντίλαβερ η μπάλα στο δοκάρι.

75′ Αλλαγή για την Βλάζνια. Καλάτζα στη θέση του Χοχάι.

77′ Ευκαιρία για την Βλάζνια. Σουτ του Κόμπα, ο Βοζίνια κατάφερε και μπλόκαρε τη μπάλα με τριπλή προσπάθεια.

83′ Αλλαγή για την Βλάζνια. Σμαίλι στη θέση του Μπουλάτοβιτς.

85′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μάζουρεκ αντί του Ριέρα.

89′ Αντιδράσεις από την κερκίδα της Βλάζνια. Ρίχνουν μπουκάλια στον Σάντος.

90′ Έξι λεπτά καθυστερήσεις…

90+4′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ, κόντραρε και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.

90+6′ Λήξη αγώνα.

Βλάζνια (Τόμας Μπρντάριτς): Ζόκοβιτς, Γκουρίστα, Αντίλι, Ιμάμι, Μπουλάτοβιτς, Κρίμι, Γιονούζι, Κάλεζιτς, Κρούγια, Χοχάι, Λατίφι.

ΑΕΛ (Ντούσαν Κέρκεζ): Βοζίνια, Σάντος, Τεισέιρα, Ριστέφσκι, Μαζάν, Μεντόγεβιτς, Ζντραφσκόφσκι, Ριέρα, Έουλερ, Τόρες, Τσέποβιτς.

Σκόρερ: Τσέποβιτς (20΄)