Συμβιβάστηκαν στην πρεμιέρα
20/08/2021 20:58

Στο 1-1 έμειναν ΑΕΚ και Δόξα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Το αποτέλεσμα αφήνει τη Δόξα ικανοποιημένη αφού οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι.

Το σκορ άνοιξε ο Τρισκόφσκι στο 26′ ενώ λίγα λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου η Δόξα έφερε στα ίσα το παιχνίδι με τον Σαντίκ. Η Δόξα βρέθηκε με 9 παίκτες, αφού στο 49′ αποβλήθηκε ο Μπαλντέ και στο 90′ ο Μέσκα.

Ακούστε ζωντανά τον αγώνα από το Super Sport FM 104.0

Η εξέλιξη του αγώνα:

1′ Έναρξη του αγώνα και του φετινού πρωταθλήματος!

10′ Κεφαλιά από τον Τρισκόφσκι, πάνω σε σώματα η μπάλα

14′ Σουτάρει ο Ρομό από μακριά, δεν απειλεί, έξω η μπάλα

15΄Ο Γκουστάβο εκτελεί φάουλ, ο Ρομό κάνει κεφαλιά έξω η μπάλα

18΄Ευκαιρία για τη Δόξα με τον Ασαμόα να μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το γύρισμα όμως εύκολα μαζεύει ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ

22′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Μέσκα

24′ Cooling break

26′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Ρομό κάνει τη σέντρα και ο Τρισκόφσκι με κεφαλιά κάνει το 1-0! ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΕΔΩ

30′ Ο Σαντίκ κάνει μακρινό σουτ εκτός περιοχής, άστοχο

38′ Kίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς

-Καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο η ΑΕΚ

39′ Ο Μιλίσεβιτς στην περιοχή δεν κατεβάζει καλά την μπάλα και σουτάρει άστοχα

42΄κόρνερ για την Δόξα, δεν έκανε καλή έξοδο ο Μαρτίνεθ και η μπάλα έφυγε σε νέο κόρνερ

ΤΕΛΟΣ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΈΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Διπλή αλλαγή για την Δόξα, έξω Καλλής και Χριστοφή μέσα οι Μπαλντέ και Ατενόν

49′ ΓΚΟΛ 1-1! Ο Σαντίν μπροστά από τον Μαρτίνεθ, πλασάρει και φέρνει το παιχνίδι στα ίσα!

52′ Κόκκινη κάρτα στον Μπαλντέ! Λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο έκανε σκληρό φάουλ στον Φερνάντεθ και αποβλήθηκε μετά από επιβεβαίωση του VAR.

57′ Κίτρινη στον Χριστοφόρου

-Δύσκολα τα πράγματα για τη Δόξα αφού παίζει και με παίκτη λιγότερο

67′ Έξω Μακρής και Χριστοφόρου μέσα Ολατούντζι και Τρουγιόλς

68′ Cooling break

79′ Θέλει να πάρει εκ νέου προβάδισμα η ΑΕΚ

81′ Πρόβλημα και στο έδαφος ο Κοβάσεβιτς

80΄ Μέσα ο Τάντι, έξω ο Φερντάνεθ που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

80΄Κίτρινη στον Τραϊτσέφσκι για φάουλ στον Ακοράν

84΄Σέντρα του Γκαρθία από αριστερά, μάζεψε ο Σισκόφσκι

87΄Ευκαιρία για την Δόξα με τον Εμπραλίτζε που έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και στην επαναφορά ο Ασαμόα προσπάθησε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα με τον Μαρτίνεθ να διώχνει σε κόρνερ

89΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Ολατούτζι να αστοχεί από καλή θέση εντός περιοχής

90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90΄Νέα κόκκινη και με εννιά η Δόξα. Δεύτερη κίτρινη στον Μέσκα για φάουλ στον Ολατούτζι!

ΑΕΚ: Μαρτίνεθ, Λουίς Γκουστάβο, Ακοράν, Ρόμο, Τρισκόφσκι, Γκαρθία, Μιλίσεβιτς, Φερνάντες, Κύπρος, Μακρής, Μάμας

Στον πάγκο: Τούμπας, Τάντι, Τρουγιόλς, Σπιρόφσκι, Φαράζ, Ολαντούτζι, Αναστασίου, Εγγλέοζυ, Ναούμ

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Ασαμόα, Σαντίκ, Οικονομίδης, Κοβάσεβιτς, Λαφράνς, Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Καλλής, Εμπραλίτζε, Μέσκα.

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Ακιόλα, Ολιβέιρα, Μπαλντέ, Αντάμοβιτς, Φασουλιώτης, Βασιλείου, Καραμανώλης.

Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης