Μοιρασιά στο ΓΣΠ
18/09/2021 21:55

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι μεταξύ ΑΕΛ και Ολυμπιακού στο ΓΣΠ.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις με την ΑΕΛ να έχει την κατοχή στο 72%. Λίγο πριν τα αποδυτήρια η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Σάντος.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε καλύτερο ρυθμό. Μπήκαν καλύτερα οι γηπεδούχοι και υπήρχαν περισσότερες φάσεις. Στο 84’ ο Σάλι ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Γουίλσον και έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από 1 βαθμό.

ΖΩΝΤΑΝΑ Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΣΤΟ SUPER SPORT FM 104.0

Η εξέλιξη του αγώνα:

1′ Πρώτο σφύριγμα στο παιχνίδι

8′ Ο Τεσέιρα κάνει την κεφαλιά, άστοχη

12′ Καλή φάση για την ΑΕΛ, ο Έουλερ σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έξω η μπάλα

18′ Καλύτερη η ΑΕΛ μέχρι τώρα

30′ Ισορροπημένο παιχνίδι, χωρίς φάσεις

38′ Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σέντρα του Έουλερ, καρφωτή κεφαλιά του Τσέποβιτς, μαζεύει ο Μολ

39′ Νέα φάση και πάλι με τον Τσέποβιτς που κάνει το βολέ, αλλά μαζεύει ο Μολ

40′ Σουρ του Πελέ, έξω η μπάλα

Η ΑΕΛ έχει την κατοχή 72%

45′ ΓΚΟΛ Η ΑΕΛ! Από στημένη πλάγια φάση που εκτέλεσε ο Έουλερ ο Σάντος έκανε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ ακριβώς στο 45′

Τέλος Α’ ημιχρόνου

46′ Έναρξη στο Β’ ημίχρονο

48′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Σάλι από στημένη φάση κάνει τη σέντρα, ο Μποβέδα απλώνει το πόδι και η μπάλα πάει στο δοκάρι

55′ Καλός ρυθμός στο παιχνίδι

55′ Κίτρινη στον Νταβόρ

57′ Ο Μανρίκε παίζει επικίνδυνα στον Πελέ. Ήδη είναι χρεωμένος με κίτρινη και με αυτό το φάουλ θα μπορούσε να δεχθεί την 2η

60′ Καλή φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Πεχλιβάνης σουτάρει με δυνατό βολέ από μακριά. Έξω η μπάλα

68′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκουστάβο, κόρνερ η μπάλα

69΄ Κίτρινη στον Γκουστάβο

72΄ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Σάλι, όμως το τελείωμα του είναι άστοχο

82′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Ριστέφσκι έκανε λάθος, κλέβει την μπάλα ο Γουίλσον και ο Μαζάν του έκανε φάουλ στην περιοχή

84′ ΓΚΟΛ ο Σάλι ευστοχεί απέναντι στον Κεραυνό και φέρνει το παιχνίδιστα ίσα!