Πρόκριση με υπογραφή Βαλακάρι!
22/09/2021 20:55

Η Πάφος κατάφερε να περάσει το εμπόδιο της Ομόνοιας 29Μ που την δυσκόλεψε, αλλά στο τέλος ο Βαλακάρι πέτυχε το γκολ της πρόκρισης στο 87′.

ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΔΩ

2′ Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφο με τον Μπεριγκό να χάνει ευκαιρία από το σημείο του πέναλτι

Η Πάφος έχει την κατοχή

8′ Ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ, εκτέλεσε ο Φροξυλιάς από καλή θέση, ελέγχει ο Ρούτκο

15′ Σουτ του Αμπτουσαλάμοφ, ήταν αδύναμο όμως, εύκολα ο Δημοσθένους

20΄ Ο Πάγιτς κάνει το γύρισμα περιοχή, διώχνει ο Δημοσθένους

22’ Η Πάφος είναι πιο απειλητική

29’ Ευκαιρία με τον Μπεριγκό, μποκάρει ο Δημοσθένους

30’ Παράλληλο γύρισμα του Μπαμπαγιάν από πλάγια, ο Μπεριγκό δεν πρόλαβε

Τέλος ημιχρόνου

46′ Έναρξη β’ ημιχρόνου

57’ Ψάχνει να απειλήσει η Ομόνοια 29 Μ.

58’ Σέντρα Μιχαήλ και ο Γαβριηλίδης διώχνει σε κόρνερ

63’ Ευκαιρία για την Πάφο! Ο Μπαμπαγιάν σούταρε εκτός περιοχής, αποκρούει σωτήρια ο Δημοσθένους και κόρνερ

65′ Κίτρινη στον Μιχαήλ για ένα δυνατό μαρκάρισμα

• Πολύ καλή εμφάνιση του τερματοφύλακα της Ομόνοιας 29Μ, Δημοσθένους

78’ Σουτ του Κοβάσεβιτς εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ

Τελευταίο πεντάλεπτο του 90λεπτου. Σε περίπτωση που το σκορ παραμείνει ισόπαλο, το παιχνίδι θα πάει στην παράταση

87′ ΓΚΟΛ η Πάφος! Ο Βαλακάρι βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του αγώνα!

90′ Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

Εντεκάδες:

ΑΛΣ Ομόνοια 29M: Δημοσθένους, Μαυροφτής, Φροξυλιάς, Γαβριηλίδης, Σοφοκλέους, Κουζάρης Χ. Κουζάρης Μ, Μήτας, Στουππής, Βασιλείου, Αρτεμίου

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Λοίζου, Κονομής, Χρυσοστόμου, Μιλιτάδους, Ιερείδης, Μαυροφτής Γ., Κύπρου, Παπαθεοχάρους, Σοφοκλέους, Μιχαήλ Ρ., Παχίπης

Πάφος FC: Ρούτκο, Παλάσιος, Αντωνίου, Μπεριγκό, Μπαμπαγιάν, Αμπτουσαλάμοφ, Φυλαχτού, Μιχαήλ, Φουρ, Ντράγκομιρ, Πάγιτς

Στον πάγκο: Πέτρου, Αντός, Κβίντα, Σεμέδο, Κοβάσεβιτς, Ζάιρο, Αουρέλιο, Βαλακάρι, Πάνιτς, Μπάρισιτς, Πάντσεον, Μουλαζίμης