Λευκή ισοπαλία στο Μακάρειο
24/09/2021 20:58

Στο 0-0 έμειναν Δόξα και Εθνικός Άχνα, και μοιράστηκαν από 1 βαθμό. Η Δόξα μετρά την 2η της ισοπαλία στο πρωτάθλημα, ενώ ο Εθνικός πήρε τον πρώτο του βαθμό.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός έπαιζε καλύτερα, όμως δεν είχαμε πολλές φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πολύ περισσότερες ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το γκολ που πέτυχε η Δόξα με τον Σάσι στο 84’, όμως τελικά ακυρώθηκε μετά από έλεγχο του VAR. Το 0-0 δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1′ Πρώτο σφύριγμα στο παιχνίδι

8′ Καμία φάση στο παιχνίδι

17′ Κίτρινη κάρτα στον Αντάμοβιτς

18′ Κίτρινη στον Πηλέα

20λεπτο στο παιχνίδι, δεν υπάρχουν φάσεις, όμως υπάρχουν 2 κίτρινες κάρτες

20′ Πρώτη φάση στο παιχνίδι, ο Τολεμές από δεξιά σουτάρει, κερδίζει κόρνερ ο Εθνικός

23′ Ο Ασαμόα κάνει το σουτ αλλά ήταν αδύναμο, εύκολα ο Μπογκατίνοφ

28′ Στην επίθεση η Δόξα, δεν προλαβαίνει ο Ασαμόα και χάνεται η ευκαιρία

31′ Πήγε να αιφνιδιάσει ο Εθνικός, κερδίζει κόρνερ

35′ Kαλή φάση για τη Δόξα. Ο Εμπραλίτζε εκτέλεσε κόρνερ, έκανε οτ τακουνάκι ο Κοβάσεβιτς, έξω

36′ Τεράστια φάση για τον Εθνικό, με τον Ζάκπα στην μικρή περιοχή να μην βρίσκει μπάλα και να μην μπορεί να κάνει το 1-0

36′ Ξανά μεγάλη φάση με τον Ζάκπα, μετά από κόρνερ κάνει την κεφαλιά ανενόχλητος, έξω η μπάλα

42′ Τελική προσπάθεια για τη Δόξα με τον Εμπραλίτζε να σουτάρει εκτός περιοχής, άστοχο σουτ

45′ Ένα λεπτό καθυστερήσεις

Τέλος Α’ ημιχρόνου

Έναρξη Β’ ημιχρόνου

47′ Καλή φάση για την Δόξα, με τον Σασι να σουτάρει, ελέγχει ο Μπογκατίνοφ

49′ Ο Κουντόμπιακ μπήκε στη περιοχή, έκανε το γύρισμα προς τον Μάριο Ηλία, το πλασέ άουτ.

55′ Ευκαιρία για την Δόξα με τον Σάσι, έκανε το σουτ από πλάγια, σώζει ο Μπογκατίνοφ!

56′ Τεράστια ευκαιρία για την Δόξα! Η μπάλα πάνω στην γραμμή, έσωσε ο Μπογκατίνοφ!

-Πολύ καλύτερη η Δόξα στο β’ ημίχρονο

63′ Προσπάθεια του Περατικού στην επίθεση, φάουλ από τον Ακιόλα και κίτρινη

65′ Απευθείας εκτέλεση του Πηλέα, πολύ καλή απόκρουση του Πρινιωτάκη!

72′ Στην αντεπίθεση η Δόξα, πολύ καλή άμυνα του Περατικού!

73′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα με κεφαλιά του Αντένον, η μπάλα πήγε λίγο έξω από την εστία του Μπογκατίνοφ

76′ Πολύ μεγάλη απόκρουση του Πρινιωτάκη μετά την κεφαλιά του Μάριου Ηλία

75′ Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Σαντίκ που από κοντινό σημείο έστειλε την μπάλα πάνω από το δοκάρι του Μπογκατίνοφ

84′ ΓΚΟΛ η ΔΟΞΑ 1-0! Ο Μπαλντέ δίνει στον Σάσι, και αυτός μέσα στην περιοχή σουτάρει και ανοίγει το σκορ!

86′ Ακκυρώθηκε το γκολ της Δόξας! Υπήρχε οφσάιντ! Στην αρχή της φάσης ο Εμπραλίτζε ήταν σε θέση οφσάιντ

90′ Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

Δόξα: Πρινιωτάκης, Αντένον, Ασαμόα (Σασί 46′), Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Αντάμοβιτς, Τραϊτσέφσκι, Στυλιανού (Χριστοφή 46′), Κυριάκου, Εμπραλίτζε, Μέσκα (Μπαλντέ 68′)

Στον πάγκο: Ορφανίδης, Μπένι, Κ. Ολιβέιρα, Οικονομίδης, Μπαλντέ, Χριστοφή, Φασουλιώτης, Βασιλείου, Καλλής, Σάσσι

Εθνικός Άχνας: Μπογκαντίνοφ, Πηλέας, Περατικός, Μ.Ηλία (Ηλία Κ 88′), Αράζ, Χουντόμπιακ, Ζάκπα (Φόλπρεχτ 59′), Γκόρουπετς, Φλοριάν (Ελουντού 56′, Άδωνη 88′), Ταράσοφς, Χολ

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Άδωνη, Ηλία Κ, Ασούμπρε, Ιωάννου, Κυπριανού, Φόλπρεχτ, Μωυσέως, Κουμής, Ελουντού

Στάδιο: Μακάρειο
Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος