Σπουδαίο διπλό για την ΑΕΚ
14/10/2021 21:50

Η ΑΕΚ πήρε σπουδαία νίκη με 4-3 επί της Ομόνοιας στο Λευκόθεο, για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος φούτσαλ, σε ένα φοβερό ματς, κάνοντας την ανατροπή αφού βρισκόταν πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος με 3-1.

Η Ομόνοια προηγήθηκε νωρίς με 2-0 χάρις σε γκολ των Φελίπε και Ελ Κέμπε. Η ΑΕΚ μείωσε σε 2-1 με τον Αντρέου όμως πριν τελειώσει το ημίχρονο η Ομόνοια προηγήθηκε με 3-1 με φοβερό σουτ του Χρίστου Στυλιανού.

Η ΑΕΚ ανέβασε απόδοση στο δεύτερο μέρος και ισοφάρισε σε 3-3 με γκολ του Χατζηβασίλη και αυτογκολ του Φελίπε. Στα υπόλοιπα λεπτά η Ομόνοια έχασε δύο καλές ευκαιρίες όμως η άμυνα με την άμυνα της ΑΕΚ είχε τις απαντήσεις και μάλιστα έφτασε στην ανατροπή με τον Νεοφύτου 4:31 πριν το τέλος.

Στα τελευταία λεπτά η Ομόνοια πίεσε όμως ο Οδυσσέως και η άμυνα του όταν χρειάστηκε απέτρεψαν το γκολ της ισοφάρισης.

Στην κορυφή η ΑΕΚ με 9 βαθμούς, έχοντας κάνει το τρία στα τρία. Στην τρίτη θέση η Ομόνοια με 4 βαθμούς.