Συντριβή για τις Ελπίδες στην Πορτογαλία
16/11/2021 23:55

Η Εθνική ομάδα των Ελπίδων έχασε με 6-0 από το αντίστοιχο συγκρότημα της Πορτογαλίας, το βράδυ της Τρίτης σε αγώνα για την προκριματική φάση του Ευρωπαικού πρωταθλήματος.
Πέτυχε χατ τρικ ο Ράμος, ενώ από ένα γκολ πέτυχαν οι Ινιάκο, Βιέιρα και Αραούχο. Απέκρουσε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο ο Στέφανος Κίττος.
Στον όμιλο της η Κύπρος διαθέτει 7 βαθμούς, ενώ η Πορτογαλία ανέβηκε στην πρώτη θέση με 15 βαθμούς, έναν μπροστά από την Ελλάδα.

Συνεχίζεται η προσπάθεια της Εθνικής Ελπίδων κόντρα στην Πορτογαλία (16/11, 22:15) στην πόλη Φάρο, στο πλαίσιο της προκριματικής φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-21.

Α’ ημίχρονο

1′ Έναρξη αγώνα

6′ ΓΚΟΛ!!! 1-0 η Πορτογαλία με δυνατό σουτ του Ράμος.

11′ Καλή φάση για την Πορτογαλία, άστοχη, όμως, η κεφαλιά του Ράμος.

20′ Ευκαιρία για την ομάδα της Κύπρου μετά από σέντρα του Σεργίου, ο Ιωάννου σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά μπλόκαρε τη μπάλα ο τερματοφύλακας.

21′ ΓΚΟΛ!!! 2-0 η Πορτογαλία, με κεφαλιά του Ινάκιο.

28′ Πέναλτι η Πορτογαλία για ανατροπή του Σόουζα από τον Ιωάννου.

28′ Κίτρινη στον Κωστή.

29′ Έσωσε ο Κίττος στο πέναλτι του Φάμπιο Σίλβα!

44′ Κίτρινη στον Βιέιρα

45’+2 Ο Κίττος κρατάει μακριά τον Ράμος και τον νέο κίνδυνο για την Κύπρο.

Λήξη ημιχρόνου

46′ Έναρξη αγώνα

50′ Αλλαγή για την Πορτογαλία, εξω ο Ζοάο Μάριο μέσα ο Ταβάρες

51′ ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία με απευθείας φάουλ του Φάμπιο Βιέιρα.

53′ ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία με διαγώνιο σουτ του Ράμος.

61′ ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία με χατ τρικ του Ράμος.

71′ ΓΚΟΛ για την Πορτογαλία με σουτ του Αραούχο.

76′ Σουτ του Κατσαντώνη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Πορτογαλίας.

85′ Πλασέ από τον Ντάντας η μπάλα έξω.