Κυριάρχησε η Νέα Σαλαμίνα/Άρχισε η αντεπίθεση
19/11/2021 20:55

Η ομάδα της Νέας Σαλαμίνας νίκησε με 3-0 την Ολυμπιάδα Λυμπιών στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας. Ο Μιγκελίτο άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό και ακολούθως οι Ντιακιτέ στο 41′ και Ντανίλο 43′ διαμόρφωσαν το 3-0, αποτελέσμα που διατηρήθηκε και στην επανάληψη.
Σημαντική νίκη η οποία ανεβάζει τους ερυθρολευκους στους 14 βαθμούς. Τους ίδιους έχει και η Ολυμπιάς.

Νωρίτερα:

Η Νέα Σαλαμίνα υποδέχεται την Ολυμπιάς Λυμπιών, στον «Αμμόχωστος-Επιστροφή» στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Β’ κατηγορίας.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

‘Εναρξη αγώνα.

6′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ο Μικελίτο έφυγε γρήγορα από δεξιά, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε από δύσκολη θέση, ανοίγοντας το σκορ.

14‘ Σουτ του Ντανίλο από μακριά, αφού είδε τον Γκονσάλβες εκτός εστίας, η μπάλα έφυγε άουτ.

16‘ Σουτ του Πάντα, μαζεύει ο Κίσσας.

29‘ Διπλή ευκαιρία για την Ολυμπιάς! Αρχικά ο Φάμπιο κάνει σουτ, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι, στην επιστροφή σουτάρει ο Τζιανγκβελάτζε και μπλοκάρει ο Κίσσας.

33‘ Ευκαιρία για την Ολυμπιάς. Σουτ του Λουσέρο, η μπάλα φεύγει άουτ.

40‘ Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα. Ο Ντανίλο με κεφαλιά, διώχνει σε κόρνερ ο Γκονσάλβες!

41′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Μετά την εκτέλεση κόρνερ ο Ντιακιτέ γράφει το 2-0!

43′ ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ο Ντανίλο βρίσκεται στη περιοχή, πέφτει στο έδαφος από μαρκάρισμα, σηκώνεται όμως και πλασάρει τον Γκονσάλβες που ήταν εκτός θέσης.

Τέλος ημιχρόνου.

46 Αλλαγή για την Ολυμπιάδα, έξω Μιχαήλ μέσα ο Φιλίππου.

55′ Τίποτε το αξιόλογο τα πρώτα δέκα λεπτά της επανάληψης.

56′ Σουτ του Λουσέρο, μπλοκάρει τη μπάλα ο Κίσσας.

59′ Διπλή αλλαγή για την Ολυμπιάς. Βούρκος και Αγιτέ στη θέση των Τζιανγκβελάτζε καιΠαπαπερικλέους.

63΄ Σουτ του Αγιτέ, η μπάλα έξω.

65′ Αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα, εντός ο Πικής, εκτός ο Παντελή.

75′ Ελέγχει το υπέρ της αποτελέσμα η Νέα Σαλαμίνα.

76′ Λεμέσιος στη θέση του Ανδρέου.

83′ Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Παπακυριακού και Νικολάου πήραν τις θέσεις των Μιγκελίτο και Δημητρίου.

90′ Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.