Λιάσος Λουκά: «Πλασματικό το σκορ/Ήμασταν άτυχοι με Ομόνοια»
21/11/2021 19:26

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του Άρη Λιάσος Λουκά μετά την ήττα με 3-0 από την Ομόνοια στο ΓΣΠ, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά:

«Να ξεκινήσω ευχαριστώντας τον κόσμο της ομάδας μας που σε αυτές τις συνθήκες έκανε το ταξίδι και μας στήριξε. Ξέρουμε ότι το ποδόσφαιρο είναι στις λεπτομέρειες. Ένα οφσάιντ για χιλιοστά, ένα γκολ από στατική φάση, αυτό είναι το ποδόσφαιρο και πρέπει να το δεχθούμε. Ήταν ένα καλό παιχνίδι από τους ποδοσφαιριστές μας, δεν μπορώ να έχω παράπονο. Σε ανοικτό παιχνίδι εμείς πρώτοι δημιουργήσαμε ξεκάθαρες ευκαιρίες όταν το παιχνίδι ήταν στο 0-0.  Η Ομόνοια σκόραρε με ένα πέναλτι, ήμασταν άτυχοι στην τελευταία φάση του ημιχρόνου, αφού πήραν το ριμπάουντ και έγινε το 2-0.   Οι παίκτες μου αξίζουν συγχαρητήρια, έδειξαν στο β’ μέρος κάποιες από τις δυνατότητές τους. Μπήκαμε στο παιχνίδι, δημιουργήσαμε, σκοράραμε ένα γκολ που για χιλιοστά δεν μέτρησε. Είχαμε δοκάρια και κάποιες άλλες ευκαιρίες με τις επεμβάσεις του αντίπαλου τερματοφύλακα. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο και πρέπει να το αποδεχθούμε. Έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι την επόμενη βδομάδα στο Τσίρειο. Επίσης, ευχαριστούμε την Ομόνοια για την φιλοξενία, ένα τέλειο γήπεδο, ένα στολίδι. Συγχαρητήρια για τη νίκη της και καλή συνέχεια, στα επόμενα παιχνίδια σε Ευρώπη και Κύπρο».

Για την μέχρι στιγμής πορεία της ομάδας: «Τελειώνει ο πρώτος γύρος. Είμαστε ευχαριστημένοι από την απόδοση της ομάδας, μπορούσαμε να έχουμε και περισσότερους βαθμούς. Αυτό που κρατάμε είναι ότι ο Άρης μεγάλωσε, το δείχνει σε κάθε αγωνιστική. Και σήμερα, το σκορ είναι πολύ πλασματικό. Δεν ήταν παιχνίδι γι’ αυτό το σκορ»